fbpx

У садибі прикарпатського священника, якого переслідував радянський режим, створюють музей

Суспільство 10:42, 02.08, 2024

У селі Старий Лисець на Франківщині відновлюють столітню садибу священника Миколи Волосянка, який пережив репресії НКВС. В ній створюють музей, пише КУРС з посиланням на Суспільне.

Мешканці Старого Лисця громадським коштом відновлюють столітню садибу місцевого священника Миколи Волосянка, який пережив репресії НКВС і відбув сім з половиною років у в’язниці строгого режиму. Оселю, в якій він мешкав, люди ремонтують і облаштовують там музей.

Племінник священника Микола Волосянко показує столітню хату на власному обійсті, в якій у 1930 році народився і служив його дядько, ієромонах Микола Волосянко.

“Отець Микола приїжджав до отця блаженнішого, зараз нашого владики Святослава (глави УГКЦ, — ред). Його тато казав: “Бери приклад з отця Миколи, щоб ти був таким зразковим, як отець Микола”, — переповідає Микола Волосянко.

У 1957 році Микола Волосянко висвятився на священника. У 1965 став монахом чину редемптористів і провадив молитовні місії по всій Україні та за її межами, адже був поліглотом, говорить сусідка Галина Кузишин.

В Старому Лисці створюють музей священика Миколи Волосянка
Племінник священника Микола Волосянко

“У підпільній семінарії викладав грецьку і латину. Отець знав польську, німецьку, перекладав з французької. Вивчав хорватську. Люди у свідченнях писали, що отець вільно володів англійською”, — каже Галина Кузишин.

Племінник Микола Волосянко розповідає: підпільні богослужіння отець щоденно проводив у цій садибі. Тут, за словами чоловіка, священник вінчав молодят, хрестив дітей, сповідав та причащав вірян з усієї області. За це й зазнав переслідувань радянської влади.

“Забрали отця на НКВС. І був закритий суд у клубі “Залізничник”. Не пустили ні маму, ні брата — нікого. І йому вирок дали — 7,5 років строгого режиму”, — продовжує Микола Волосянко.

Свідчення про ув’язнення священника Миколи та тортури, які він пережив у в’язницях, збирає жителька села Старий Лисець Галина Пташинська.

Зі слів жінки, односельці отця Миколу називають духовнослужителем. Під час тортур він не відмовився від греко-католицької церкви й доклався до її збереження та відродження. Священник помер п’ять років тому на 90-му році життя. Відтак люди вирішили відремонтувати садибу і створити музей.

Упродовж останніх трьох місяців охочі жителі села почали наводити лад в оселі отця.

“Зробили штукатурку. Прийшли майстри, закупили будівельні матеріали. Робота не припинилася. Це є народна будова”, — каже сусідка священника Галина Кузишин.

За її словами, ремонти проводять коштом жителів села та меценатів. Освятити оновлену садибу люди планують 6 грудня — у День святого Миколая.

КУРС писав, що прикарпатський священник створив музей старожитностей Бойківщини.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: