fbpx

В кожному 5-му будинку у Франківську створили "живі" ОСББ

Суспільство 12:05, 21.01, 2020

В Івано-Франківську на цей час створили 365 ОСББ – об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, повідомив на оперативній нараді у міського голови начальник Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Михайло Смушак.

Загалом у Івано-Франківську 2029 багатоквартирних будинків.

Смушак зауважив, що можна штовхати процес і для статистики штучно створювати ОСББ. Але у Франківську вирішили не йти таким шляхом, а дати містянам час. Тому всі об’єднання – “живі”, тобто реально працюють.

В кожному 5-му будинку у Франківську створили "живі" ОСББ 1

Для голів та заступників ОСББ щороку в ІФНТУНГ проводять навчання. Супровід роботи об’єднань здійснює Департамент житлової політики, а саме – спеціаліст Геннадій Пономаренко. За словами Смушака, до нього йдуть з усіма питаннями та проблемами. В контексті супроводу ОСББ консультують на предмет отримання коштів за різними – державними і міськими – програмами. Зокрема, за держпрограмою “Теплий кредит”.

В кожному 5-му будинку у Франківську створили "живі" ОСББ 3

Що стосується міських програм, то Смушак наголосив: частка співфінансування проєктів з міського бюджету для будинків з ОСББ більша на 10-20 відсотків.

В кожному 5-му будинку у Франківську створили "живі" ОСББ 5

Цього року, повідомив Михайло Смушак, розпочалася робота з ОСББ за програмою “Енергодім”, яка передбачає фінансування з Державного Фонду Енергоефективності.

На сьогодні вже провели 20 обстежень будинків на предмет тепловтрат. Це дасть змогу виготовити проєктну документацію з утеплення, заміни вікон тощо – передбачити зменшення тепловтрат. І з нею вже подаватися на фінансування Фонду.

Проблемою для ОСББ, каже Смушак, є те, що на обстеження і виготовлення проєктної документації витрачають власні кошти – від 40 до 70 тис. грн. “При тому ОСББ не мають певності, що потраплять на фінансування і ці гроші їм повернуть”, – пояснив він.

Смушак запропонував передбачити для ОСББ Франківська, які беруть учать у програмі “Енергодім”, по 50 тис. грн допомоги з умовою повернення коштів.

Міський голова Руслан Марцінків втішився “живими” ОСББ і підтримав ідею запровадження допомоги на виготовлення проєктної документації. За його словами, робота з Державним Фондом Енергоефективності цьогоріч має бути пріоритетною для ОСББ.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: