fbpx

В ПНУ показали польський і український фільми про "Білого слона" на горі Піп Іван

Суспільство 11:19, 14.11, 2019

Представлено фільми «Обсерваторія» виробництва Польського інституту в Києві і Студії Східної Європи Варшавського університету та «Білий слон» (Кіностудія «Львів»). Захід проходив у рамках VIII фестивалю «Під високим замком».

Захід відбувся у рамках VIII фестивалю «Під Високим Замком», який зараз проходить у Франківську.

Показ у ПНУ розпочався відкриттям фотовиставки «Білий слон». Її автор Яцек Внук представив світлини на тематику «Природа. Людина. Зима».

В ПНУ показали польський і український фільми про "Білого слона" на горі Піп Іван 1

«Ми маємо чудову нагоду в черговий раз побачити, поспілкуватися та обговорити тему, яка є однією із найбільших гуманітарних проєктів сьогоднішніх українсько-польських відносин – це відновлення астрономічної обсерваторії «Білий слон» на горі Попіван», – підкреслив у своєму виступі ректор університету Ігор Цепенда.

Стрічки вже мають цікаву фестивальну історію, їх оплесками зустрічають глядачі багатьох міст обох країн.

По завершенні перегляду фільмів глядацька аудиторія мала можливість поспілкуватися з ініціатором та організатором міжнародного проєкту відновлення обсерваторії на горі Попіван з української сторони ректором Прикарпатського університету Ігорем Цепендою та керівником партнерської сторони проєкту, начальником УДСНС в області Володимиром Чернецьким. Розповіли, зокрема, про подальші кроки реалізації проєкту, його наукове значення та перспективи в напрямку міжнародної співпраці.  

Під час заходу до присутніх з відеопривітанням звернувся ініціатор та організатор міжнародного проєкту відновлення обсерваторії на горі Попіван з польської сторони директор Студій Східної Європи Варшавського університету Ян Маліцький.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: