fbpx

Великий розпродаж в’язниць: Малюська розповів, коли планують продати СІЗО у Франківську

Суспільство 13:08, 09.08, 2020

Івано-Франківський слідчий ізолятор планують перенести за межі міста, а нинішню будівлю СІЗО виставити на продаж. Але спочатку Мін’юст продаватиме “заморожені” будівлі.

Шостого серпня у Міністерстві юстиції України оголосили про початок великого розпродажу нерухомого майна пенітенціарної системи. Йдеться про установи виконання покарань, такі як слідчі ізолятори (СІЗО) та виправні центри, інформує «Радіо Свобода».

Перший об’єкт, котрий планують пустити з молотка, – Ірпінський виправний центр, що у селищі Коцюбинське, неподалік Києва.

Насамперед продаватимуть ті установи, де в’язнів немає. Велика частина українських в’язниць перебуває у замороженому стані. Коротше кажучи, вони пустують.

Так, після того як з молотка пустять заморожені виправні установи, в Україні мають намір закрити виправні центри, де наразі утримуються засуджені, каже міністр юстиції Денис Малюська.

«В Україні наразі є 12 виправних центрів, де утримується 1383 людини. В таких установах немає суворого режиму. Засуджені перебувають у досить вільному становищі. Вони тут ночують, але можуть виходити і працювати за межами установи. Таке покарання називається обмеженням волі (не плутати з позбавленням, – ред.), і таке покарання ми пропонуємо прибрати з кримінального кодексу і ще 12 виправних центрів закрити», – сказав міністр юстиції Денис Малюська на брифінгу у Коцюбинському шостого серпня.

Закриття таких установ – складне та непопулярне рішення, оскільки йдеться про скорочення персоналу, каже заступниця Малюськи Олена Висоцька. Проте важливо знати, говорить вона, що жоден із цих центрів не наповнений на 100%. Деякі з них наповнені лише на 20-30%.

«У нас є одна установа, де 30 засуджених, тоді як персонал виправного центру становить 150 людей. Для держави це (такі витрати, – ред.) неприпустимо», – каже Висоцька.

Поступово великий розпродаж перетвориться на велике будівництво, каже міністр юстиції Денис Малюська. Насамперед йдеться про будівництво слідчих ізоляторів (СІЗО). Замість існуючих СІЗО, котрі здебільшого є у центральних частинах міст, хочуть збудувати нові – у промзонах або за межами міст.

«В Україні є 20 слідчих ізоляторів, котрі розташовані в центрах міст. Зокрема – у Києві, Одесі, Львові, Івано-Франківську. Це застарілі будівлі, зведені у позаминулому сторіччя, котрі не відповідають сучасним вимогам та стандартам. Крім того, нам немає сенсу утримувати такі установи в центральній частині міст. Для наших потреб вистачить і промзони», – каже Малюська.

За словами міністра, СІЗО будуть виставлені на продаж в останню чергу, після того як їхні двійники за межами міст будуть повністю збудовані та готові до заселення. Цей процес розраховний на 10 років.

Нагадаємо, 30 липня в Івано-Франківській установі виконання покарань № 12 відбулося відкриття платної камери з поліпшеними умовами розміщення для ув’язнених.

Вартість платної камери у Франківському СІЗО: 290 грн за добу, 991 грн за тиждень, 1699 грн за місяць.

Читайте та обговорюйте найголовніші новини Івано-Франківська та області у Telegram.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: