Верховний Суд скасував указ 5-го президента України Петра Порошенка про звільнення з посади судді Печерського районного суду Києва Оксани Царевич, яка відома рішеннями про позбавлення водійських прав “автомайданівців”, йдеться на сторінці автомайдану у фейсбуці.
Оксана Царевич, родом з Калуша, відома тим, що неправомірно засудила дев’ятьох людей, чиї автомобілі засвітились у поїздці Автомайдану в Межигірʼя 29 грудня 2013 року.
Усі вони нічого не порушували. Деяких водіїв насправді не було на цій акції, усі рапорти були сфальшовані, а на деяких не було навіть підпису співробітників ДАІ. Ці справи потрапили до Царевич з втручанням у автоматизовану систему, тобто вручну.
“Сфальшовані документи і відсутність доказів порушень не зупинили Царевич від засудження невинних. Очевидно, їй потрібно було виконати наказ згори. Вища рада правосуддя та Вищий адмінсуд визнали, що вона порушила присягу і підлягає звільненню, – йдеться в повідомленні. – Тепер ж ці рішення скасовано, а це значить її фактичне поновлення з правом на величезні компенсації за наш з вами рахунок. Також Царевич можуть повернути право здійснювати правосуддя”.
Нагадаємо, Вища кваліфікаційна комісія суддів України у вересні 2015 року прийняла рішення про відсторонення судді Печерського районного суду міста Києва Оксани Царевич на підставі подання Генеральної прокуратури України. У вересні 2016 року Президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення одіозної судді Оксани Царевич.
У 2016 році прокуратура завершила розслідування щодо 4 справ, які розглядала Царевич, та передала справу до Шевченківського суду Києва.
У червні 2020 року Шевченківський райсуд Києва визнав колишню суддю Печерського райсуду Оксану Царевич невинуватою у справі про незаконне позбавлення водійських прав активістів Автомайдану. Суддя Мартинов голосив вирок, яким повністю виправдав Царевич. Він не знайшов у її діях жодних ознак злочину. Саму кримінальну справу Мартинов назвав ледь не переслідуванням судді.
Свого часу Оксана Царевич винесла рішення, за яким було розблоковано рахунки сепаратистів. СБУ підозрювала топменеджмент “Укрсоцбанку” в допомозі “Новоросії”. У банку було відкрито рахунок, де, на думку спецслужби, лежали 5 млн гривень для бойовиків Донбасу. Незважаючи на протести слідчих, Печерський суд Києва тоді зняв арешт з цих грошей.