fbpx

Від підніжжя до вершини гори Піп Іван беруться будувати Хресну дорогу

Суспільство 20:35, 05.06, 2020
НА ФОТО: фото - Василь Фіцак

Від підніжжя гори Піп Іван Чорногірський до самої її вершини вже наступного тижня беруться спорудити Хресну дорогу зі стаціями. Автор ідеї назвивають її екуменічною, тобто такою, що сприятиме співпраці і єднанню всіх християнських конфесій.

“Вона буде найдовша та найскладніша з усіх існуючих”, – повідомляють на сайті обсерваторії “Білий Слон”. Урочисте відкриття та освячення Хресної дороги представниками всіх християнських конфесій заплановано на 14 серпня.

Стації у вигляді камінних брил у зріст людини із вмонтованими у них таблицями відображатимуть останні моменти життя Ісуса Христа на його шляху до Голгофи.

Від підніжжя до вершини гори Піп Іван беруться будувати Хресну дорогу 1

Ідея створення екуменічної Хресної дороги, яка має стати однією із нових туристичних перлин Прикарпаття, належить Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника, який разом із Варшавським університетом нині відбудовує Обсерваторію на горі Піп Іван.

Напередодні початку робіт, 28 травня, митці та керівництво ПНУ на чолі з ректором Ігорем Цепендою та проректором Ярославом Шинкаруком на місцевості провели нараду з робітниками-підрядниками.

Від підніжжя до вершини гори Піп Іван беруться будувати Хресну дорогу 2

Богдан Бойчук, завідувач кафедри образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва та реставрації Навчально-наукового інституту мистецтв Прикарпатського університету, та скульптор-автор таблиць Володимир Кіндрачук, старший викладач цієї ж кафедри, окреслили задачі підрядникам, які встановлюватимуть брили.

Але спочатку усі підготовчі роботи митці зроблять біля підніжжя гори, а пізніше доведуть до задуму – після встановлення каменів.

«Ця Хресна дорога сприятиме взаєморозумінню між християнами різних конфесій та робиться для всіх людей, аби їх сходження до вершини Чорногори, яка є давнім святилищем, супроводжувалося відпочинком та молитвою біля стацій, роздумами про Христове Воскресіння. Хочемо таким чином подарувати всім відвідувачам нашої Обсерваторії радість та віру. Насамперед віру кожного в себе! Впевнений, що Хресна дорога, яку ми створимо, відкриє кожному, хто її пройде до кінця, нові горизонти і додасть сил для подолання життєвих вершин!» – прокоментував ректор ПНУ Ігор Цепенда.

Від підніжжя до вершини гори Піп Іван беруться будувати Хресну дорогу 3

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: