fbpx

Витрати франківського КП "Електроавтотранс" сягнуть цього року до 200 млн грн

Суспільство 12:52, 24.02, 2021

За попередніми підрахунками, загальні витрати комунального  підприємства КП “Електроавтотранс” цьогоріч становитимуть 200 млн грн. Це більше, аніж минулого року, оскільки зросла зарплата, вартість пального, електроенергії. Про це повідомив директор підприємства Віталій Голутяк в інтерв’ю газеті “Репортер”.

“Тобто плюс-мінус 17 млн на місяць. Половину ми можемо зібрати самостійно, якщо дозволять перевозити стоячих пасажирів і буде переглянутий тариф. Але поки що цього ніхто робити не збирається”, – каже Голутяк.

Нагадаємо, нещодавно міський голова висварив керівників “Водоекотехпрому”, “Теплокомуненерго” та “Електроавтотранс” за ідеї підняти тарифи на свої послуги.

“За великим рахунком, нам теж без різниці, який тариф. Але нам ставлять завдання мінімізувати витрати з бюджету, то ми, у свою чергу, пропонуємо такий варіант. Він, в принципі, не вигідний лише тим, хто користується громадським транспортом рідко. А от для франківців, які їздять постійно, нічого б не змінилося, – пояснює Віталій Голутяк. – Ми підготували транспортний тариф, надали всі обґрунтування, департамент інфраструктури нам цей тариф погодив, а виконком затвердив. Це те, що стосується тарифу на кілометр. А скільки мають платити люди – це вже компетенція управління транспорту, виконкому, міського голови. Хай вони вирішують. Словом, коли нас попросили розробити своє бачення, то ми його розробили. Але нарвалися на реакцію, що це не на часі”.

Директор КП “Електроавтотранс” розповів, що підприємство має три основні завдання на 2021 рік. Перше – знайти територію під автобусне депо.

“В нас дуже тісно на Тролейбусній. Якщо депо було розраховано на 100 одиниць тролейбусів, то на сьогодні маємо більше як 120 одиниць техніки. На нову техніку в нас просто немає місця. Тому автобуси треба «переселити». Без цього подальша закупівля техніки для “Електроавтотрансу” практично неможлива”, – каже Голутяк.

Друге завдання – будівництво тролейбусної лінії з БАМу на Пасічну. Наразі відбуваються всі погодження з Держархбудконтролем, проводяться проєктні експертизи. З весни планують почати активне будівництво. Контракт на будівництво тролейбусної лінії та тягової підстанції в районі АС №3 підписали минулого року. Будівництво вартістю понад 3 млн євро реалізовують у межах проєкту “Оновлення тролейбусного парку міста Івано-Франківська” за кредитні кошти ЄБРР.

Третє завдання – докупити під нову лінію 10 тролейбусів. Це мають бути тролейбуси VOLVO, які вже два роки їздять в нашому місті.

“А от нові автобуси ми б не хотіли цьогоріч купувати – тільки через те, що їх нема де ставити та обслуговувати”, – зазначає Голутяк.

Як писавв КУРС, “Електроавтотранс” отримає понад 73 млн грн компенсації за збиткове перевезення у тролейбусах

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: