«Вишиваночка» – бренд, який працює у Франківську і спеціалізується на створенні авторських дизайнів вишиванок за індивідуальними мірками клієнтів. Розвинути справу Яні та Олександру Ткачукам допомогли державні гранти, пише КУРС з посиланням на пресслужбу ОДА.
Усе почалося з перших днів повномасштабного вторгнення, коли Яна Ткачук разом із чоловіком Олександром допомагали на блокпостах. Після нічних чергувань вони готували перекуси для військових та спілкувалися з друзями за кордоном, які підтримували Україну. На знак вдячності подружжя почало дарувати вишиванки – символ української культури.
Зіткнувшись із труднощами у виборі розмірів та моделей вишиванок, Яна та Олександр вирішили створити власний бренд «Вишиваночка». Попри відсутність досвіду у швейній сфері, вони прагнули розвивати українське та пропонувати індивідуальні вишиванки під замовлення.
У грудні 2022 року їхній проєкт отримав грант від програми «Власна справа», що дозволило придбати необхідне обладнання й запустити виробництво. Завдяки ще одному гранту для ветеранів подружжя змогло розширити бізнес.
З мікропідприємництва та дефіциту працівників у 2022 році команда виросла до повноцінного виробництва з власним офлайн-магазином у Львові, представництвом у Торонто, магазинами на Etsy й Amazon. Прибуток від свого бізнесу подружжя інвестує у виробництво безпілотників.
Сьогодні команда бренду продовжує працювати в Івано-Франківську, створюючи унікальні вишиванки та допомагаючи захисникам.
Нагадаємо, з липня 2022 року уряд запровадив проєкт єРобота, за яким можна отримати від держави безповоротну грантову допомогу для започаткування чи розвитку бізнесу. Найзатребуванішою серед українців є програма мікрогрантів «Власна справа», за якою можна отримати до 250 тис. грн.
Також урядовий проєкт «єРобота» – це програми мікрогрантів ветеранам та другому з їхнього подружжя, на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу.
КУРС писав, що ветеран з Миколаєва розширив бізнес на Прикарпатті завдяки ґранту від “єРобота”.