fbpx

З турботою про маленьких франківців: в «Опришівській слободі» відкрили дитсадок і будують ще один

Суспільство 19:10, 05.09, 2023

В Івано-Франківську на території житлового комплексу «Опришівська слобода» днями запрацював дитячий садок «Мавка». Дошкільний навчальний заклад на пів сотні дітей створила компанія «Ярковиця» та передала його місту.

Відвідувати «Мавку» дітки зможуть з 15 вересня – електронна реєстрація вже почалася, зареєструвати дитину можна за цим посиланням.

Приміщення під дошкільний заклад виділили у одному з будинків «Опришівської слободи». Дитячий садок розрахований на 60 діток, які будуть поділені на дві групи – молодшу та середню.

Дитсадок Мавка приймає дітей

У садку є все необхідне для комфортного й безпечного перебування та розвитку діток. Забудовник добровільно взяв на себе зобов’язання не лише побудувати і передати дитсадок на баланс місту, але і повністю підготував його до прийому малечі.

У кожній групі пристосовані приміщення під спальні та ігрові кімнати. Окремо розташовані їдальня та пральня. Окрім вихователів та їхніх помічників, з дітками будуть займатися музичний працівник та інструктор з фізичного виховання.

Новий дитсадок в Опришівцях

«Десь у 2021 році місто звернулося до нас із проханням спроєктувати в тих секціях, в яких ми ще не починали будувати, дитячий садок», – розповідає менеджерка з продажів  будівельної компанії «Ярковиця» Анастасія Яцишин

Дитячий садок Мавка - записати дитину

На той час компанія вже виконала зобов’язання щодо пайової участі з розвитку інфраструктури та збудувала для мікрорайону дощову каналізацію.

 «Ми дослухались до того, що мікрорайон повинен мати власний дитячий садок. Вже на тому етапі, в 2020 році, ми починали розмову про продовження мікрорайону «Опришівська слобода», і вже знали, що є сенс проєктувати дошкільний навчальний заклад як окрему споруду. І саме тому ми просто виділили на молодшу і середню групу вбудоване приміщення в житловому  будинку, яке повноцінно буде виконувати функції дитячого садка для молодшої та середньої групи», –  пояснює Анастасія Яцишин.

Опришівська слобода - дитячий садок Мавка на дві групи

У рамках будівництва другої черги «Опришівської слободи» компанія «Ярковиця» планує спорудити ще один дитсадок – вже приблизно на 300 місць.

«Сьогодні найбільший садок в Івано-Франківську розрахований на 400 дітей. А в середньому садки – це 200 дітей. Тому дитячий садок на 300 місць спокійно прийме усіх діток з цього мікрорайону», –  відзначає Анастасія Яцишин.

Зараз новий дитячий садок на стадії проєктування. Проєктанти враховують нові державні норми, які набрали чинності минулого року. Тому у майбутньому дитсадку облаштують надійне укриття, враховуючи принципи інклюзивності. Адже за сучасними будівельними нормами передбачено,  що представники маломобільних груп населення мають безперешкодно потрапляти до укриттів.

Анастасія Яцишин наголошує, що, окрім дитячих садочків, «Опришівська слобода» матиме всю необхідну інфраструктуру для комфортного проживання пересічного іванофранківця – окремі пішохідні зони, спортивні та дитячі майданчики, безкоштовні паркомісця, охорону території з відеонаглядом.

Опришівська слобода друга черга - сучасне містечко в Івано-Франківську
Так виглядатиме друга черга “Опришівської слободи”

Важливий момент для майбутніх мешканців «Опришівської слободи»  – це досяжність центру міста. З мікрорайону до середмістя можна доїхати за 12-13 хвилин у будь-який час дня власним чи громадським транспортом.

Нагадаємо, здача в експлуатацію другої черги містечка «Опришівська слобода» запланована на 2025 рік. Компанія «Ярковиця» понад 20 років будує житло в Івано-Франківську і жодного разу не порушила заявлені терміни будівництва.

Стежити за будівництвом другої черги «Опришівської слободи» та бути в курсі всіх пропозицій можна:

Читайте також: Нова “Опришівська слобода”: як будують другу чергу містечка

Партнерська публікація

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: