fbpx

За кошти ЄС у Франківську відкрили дата-центр, який допоможе шукати правопорушників

Суспільство 14:25, 21.08, 2023

Новий безпековий центр відкрили в Івано-Франківську. Відтепер правопорушників або винуватців ДТП, які після скоєного вирішили втекти, розшукати буде нескладно. Усі камери, які розташовані на дорогах міста, подаватимуть інформацію до потужного дата-центру, а звідти – до патрульної поліції. 

“Жодної копійки з міського бюджету не використано, 100% фінансування Європейського Союзу, і ми маємо потужний центр безпеки. А далі це будуть оптоволоконні лінії, додаткові камери, але сьогодні ми вже допомагаємо і розшукуємо автомобілі, які вчинили ДТП або викрадені, та багато інших речей, які ми можемо робити завдяки такому центру”, – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Дата-центр передали на баланс КП «Муніципальна інспекція». В офісі працюватимуть кілька операторів, які оперативно реагуватимуть та передаватимуть всю необхідну інформацію патрульній поліції. До цього у місті вже працював безпековий центр, але він не був таким сучасним та потужним. Інформацію доводилось обробляти тиждень, а то й більше. Зараз інспектори зможуть передавати дані ледь не в ту ж хвилину, коли вчинено злочин. 

“Він допоможе і суттєво спростить роботу правоохоронних органів. Це виводить на інший технічний рівень наші можливості, тобто в оперативному реагуванні та знаходженні порушників і автомобілів, які скоїли ДТП чи наїзди на пішоходів і поїхали з місця пригоди. Це нова сучасна база. В місті щось працює на цей момент на нашій базі, працює щось схоже, але це в рази, скажімо так, краще і потужніше. Оператори будуть працювати за моніторами, і, якщо система зреагувала, що створилась якась ситуація, оператор автоматично по протоколах взаємодіє і буде передавати тим службам, які цим займаються”, – каже директор КП «Муніципальна інспекція» Михайло Шутак.

Реалізувати проєкт вдалося Департаменту інвестиційної політики, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій Івано-Франківської міської ради. Директор департаменту Ігор Попадюк розповідає, ще 2018-го під час робочої поїздки до румунського міста Бая Маре вперше побачив роботу такого потужного та масштабного дата-центру. Тоді ж наше місто подало проєкт у межах програми «Україна-Румунія» на створення такого ж безпекового офісу в нас.  

«Цього року Європейський Союз прийняв рішення, що в таких умовах, в яких зараз перебуває Україна, співфінансування для реалізації цього проєкту було скасовано, і ЄС вирішив покрити всі кошти, які необхідні були для цього проєкту. А це ремонт, закупівля обладнання, навчання персоналу. В межах проєкту ми доставили нових 45 камер до вже існуючих. А всі існуючі будуть перепідключені на цей дата-центр, де за допомогою програмного забезпечення, теж закупленого, ліцензійного, дорогого, ми зможемо розпізнавати тип, номерний знак машини, колір машини, співставляти їх з базою даних МВС, чи ця машина в розшуку, чи ця машина здійснювала якісь порушення, чи вона була задіяна в якомусь ДТП, а також будемо розпізнавати обличчя людей і розшукувати злочинців», – розповів директор Департаменту інвестиційної політики, міжнародних зв’язків, туризму та промоцій Ігор Попадюк.

Ще до офіційного відкриття  дата-центру муніципальні інспектори освоювали нове обладнання та механізми роботи нового обладнання. За результатами роботи кількох днів у патрульній поліції резюмували: новий дата-центр і справді покращить роботу з розшуку правопорушників.  

Зараз у дата-центрі працює необхідна кількість інспекторів Муніципальної інспекції. І такої кількості, запевняють тут, достатньо, щоби «очі» Івано-Франківська контролювали безпеку у місті.   

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: