fbpx

На Прикарпатті за опіку над хлопчиком, чиї батьки загинули на Азовсталі, воюють його бабуся і дідусь

Суспільство 16:36, 18.06, 2022
НА ФОТО: Тато з Данилком, фото Маріупольська міська рада

Баталії за опікунство. На Прикарпатті розпочали розгляд справи щодо подальшої долі трирічного хлопчика, батьки якого загинули на “Азовсталі”. Відвоювати онука Данила намагаються один в одного його бабуся та дідусь, які давно проживають нарізно.

Перші висновки у цій справі надала опікунська рада, яка зібралась у Богородчанах, де, власне, тимчасово проживає малий разом із родиною дідуся. Про зовсім недитячу історію Данила, у якого війна уже забрала обох батьків, а тепер ще й внесла чвари між живими родичами, готові розповісти далі.

Віталій та Алла Тараніни – обоє військові, серед інших тримали оборону Маріуполя. Обох не стало з різницею в кілька тижнів. Чоловік і дружина загинули під час ворожих авіаударів по Азовсталі.

На Прикарпатті за опіку над хлопчиком, чиї батьки загинули на Азовсталі, воюють його бабуся і дідусь 1

Коли почалася війна, подружжя відправило трирічного сина Данила до дідуся – той зі своєю родиною мешкав у Полтаві, а потім переїхав і осів на Івано-Франківщині. Його колишня дружина Роланда Бондаренко – обоє батьки загиблого Віталія – повернулася з Берліна. Коли дізналася, що дідусь оформляє опікунство, то вирішила зняти поруч в селі Саджавка Богородчанського району будинок і спільно займатися вихованням дитини. “Тут безпечно і виїжджати за кордон не потрібно взагалі. Але він мені сказав, що я не заберу дитину, що дитина буде з ним”, – каже бабуся.

Дідусь зі своєю дружиною ситуацію не коментують.

Розв’язувати конфлікт взялися в Богородчанській селищній раді, на території якої проживає родина дідуся-переселенця з хлопчиком. Опікунська рада засідала кілька разів і нарешті озвучила свій вердикт.

Служба у справах дітей рекомендувала призначити опіку над Данилком дідусеві. “Ви будете за це відповідати!” – відреагувала бабуся.

“Це точно не той варіант, коли ти можеш керуватися просто чіткими нормами сімейного кодексу, – каже селищний голова Богородчан Ростислав Заремба. – Видно, з якою фанатичною любов’ю бабуся і дідусь обоє ставляться до онука”.

Юристи розтлумачують, що перевага на боці найближчих родичів, з якими проживала дитина.

Дідусь Олександр Таранін вивіз Данилка 24 лютого з Маріуполя, відтоді Данилко живе в його сім’ї. Бабуся Роланда Бондаренко в цей час перебувала в Німеччині – займалася волонтерством і не мала одразу можливості потурбуватися про онука.

Крапку в цій історії родичі Данилка поставити не готові. Бабуся буде оскаржувати рішення опікунської ради в суді, інформує ОТБ Галичина.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: