fbpx

"Закривати кладовище недоцільно, але мусимо", – міська ритуальна служба

Суспільство 12:15, 24.04, 2020

На сьогоднішньому засіданні комісії ТЕБ і НС в Івано-Франківській мерії обговорили поховання померлих від коронавірусної хвороби та закриття міського кладовища на поминальні дні. 

Як повідомив директор КП “Міська ритуальна служба” Андрій Хруник, поховання померлих із коронавірусом відбувається за протоколом санслужби України та розпорядженням головного санітарного лікаря міста. Покійника поміщають в герметичний пакет, а потім у домовину, яку також герметично закривають. Допомагають у похованні працівники МАРС, до кладовища машину супроводжує патрульна поліція.

Поховання здійснюється без участі родичів. Вже після на саму могилу допускають рідних та священника.

Що стосується закриття кладовища на поминальні дні, то спочатку це була рекомендація обмежити відвідування могил, повідомив Андрій Хруник. Відповідно до нормативів МОЗ та зважаючи на площу міського кладовища, на ньому могли би одночасно перебувати до 45 тис. осіб. Відтак зачиняти цвинтар не збиралися.

Однак сьогодні вранці отримали заборонний припис.

“Сьогодні вранці прийшла нова постанова, де без рекомендації – вже чітко заборонили. Але на час “традиційних післяпасхальних поминальних днів”, тобто якщо закривати, то не знати на скільки”, – повідомив Хруник.

За його словами, традиції нашого регіону відрізняються, у нас не прийнято влаштовувати поминальні обіди та інші заходи на могилах.

“Відвідуваність, за нашими даними, в останні тижні впала в 10 разів. Люди приїздять власним транспортом – під’їздять до могили, засвітили свічку, помолилися і поїхали. На мою думку, недоцільно закривати, але є постанова, мусимо виконувати”, – додав Хруник.

Також він нагадав, що Івано-Франківська архієпархія УГКЦ декретом владики перенесла поминальні відправи на гробах на дні Трійці, або Зелених свят. Це також впливає на відвідуваність могил.

КУРС писав, що ПЦУ перенесла Провідну неділю на “батьківську суботу” 6 червня.

Проте з завтрашнього дня міське кладовище Франківська буде зачинене. Коли його відчинять – повідомлять додатково.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: