fbpx

Родина переселенців відкрила у Франківську "Університет плову"

Суспільство 17:10, 28.06, 2024

В Івано-Франківській області від початку повномасштабної війни прийняли понад 140 тисяч внутрішньо переміщених осіб. Люди, які залишаються жити у прикарпатських громадах, часто беруться за власну справу. Свій бізнес у Франківську відкрила кримчанка Людмила Мадамінова з сім’єю, пише КУРС з посиланням на Укрінформ.

Людмила Мадамінова отримала бізнес-грант від Агентства ООН у справах біженців та БО «БФ Карітас Івано-Франківськ» у рамках проєкту «Захист внутрішньо переміщених осіб в Івано-Франківській області». Як переможиця конкурсу взяла участь у крафтовому ярмаркові «Дороги НаДії» в Івано-Франківську.

Жінка приїхала в Івано-Франківськ з родиною з Одещини в перший день повномасштабного вторгнення. Каже, що тоді вдруге стала переселенкою. Бо коли Путін їх вигнав з Криму, довелось кілька разів переїжджати у пошуках даху над головою та роботи.

Спочатку жили на збереження, яких не вистачало. Плюс вирішили стати батьками. Доні – рік. Дівчинка народилась уже в Івано-Франківську.

Людмила розповідає, що певний час працювала в ІТ-компаніях, але проєкти закривались, тож вона залишалась без роботи. Коли на очі потрапила інформація про конкурс, подала заявку, не вагаючись. Бізнес-ідея вже була напоготові.

“Мій батько та я на великих подіях, таких як весілля, завше готували плов у 30-літровому казані. Люди його смакували й радили відкривати свій заклад, але до цього не доходили руки. А в Івано-Франківську добре представлена українська та європейська кухні. А ось азіатської – обмаль. Ось я і взялась за реалізацію нашої ідеї – запропонувати франківцям класний узбецький плов. А потім показати, що у нас ще є манти, лагман, шурпа та інші смачні страви. Наша ідея – відкрити сімейний заклад і готувати за родинними рецептами, яким понад 50 років”, – говорить Людмила Мадамінова.

На розвиток цієї ідеї родина отримала 400 тисяч гривень. Але найперше – пройшли навчання ведення бізнесу з урахуванням усіх викликів, навіть блекауту. Більшість отриманих коштів скерували на обладнання. В Івано-Франківську швидко знайшли приміщення для оренди на Тарнавського, 1, привели його до ладу і з лютого відкрили заклад. Нині пропонують страви на виніс або ж доставляння.

“Найперше – ми вчимо культури споживання узбецької їжі. А мій чоловік, українець, варить нереально смачний борщ із копченою грушею, чорносливом. Борщ ми теж запустили у виробництво, має величезний попит”, – розповідає Людмила.

Запевняє, що плов варто споживати зі свіжими овочами. Тому вона готує до нього ще й салат «Шакаро». Тут два головних складники – томати й цибуля. Останню попередньо заливають окропом: тоді вона втрачає гіркий присмак, але ідеально доповнює плов. Один із варіантів салатної композиції – перець чилі.

У Франківську переселенці відкрили "Університет плову"
Узбецький плов від “Університету плову”

“Узбеки їдять дуже багато перченої їжі. І це – не про бактерії. Йдеться про те, що, коли споживати перчене, температура тіла ніби падає і з’являється відчуття прохолоди, полегшення від спеки. Адже в Узбекистані – дуже гаряче, а вчора й Франківськ був як Узбекистан”, – усміхається Людмила Мадамінова.

КУРС писав, що у Франківську маріупольці відкрили кав’ярню “Dusha”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: