fbpx

Зберігайте спокій: Електроавтотранс відповів Марцінківу з приводу підняття тарифів на проїзд

Суспільство 13:10, 26.01, 2021

КП “Електроавтотранс” дав офіційну відповідь міському голові Франківська Руслану Марцінківу з приводу озвучених на сьогоднішній оперативці питань про можливе підняття тарифів.

КУРС писав, що сьогодні на оперативній нараді Марцінків висварив підопічних за пропозиції підняти тарифи і доручив провести пікети

Свою позицію комунальний перевізник оприлюднив на офіційній сторінці підприємства в мережі “Фейсбук”.

Комунальне підприємство не має повноважень на підняття тарифів, в тому числі і на встановлення тарифів на проїзд у міському наземному транспорті. Це повноваження виконавчого комітету міської ради”, – нагадав перевізник.

Діяльність КП “Електроавтотранс” не залежить від тарифу на проїзд, пояснюють представники підприємства.

“Нам як перевізнику не важливо, який тариф встановлюється, оскільки нашим основним джерелом доходу є договір на транспортну роботу між замовником (містом) та перевізником (нами). Для нормального функціонування підприємства необхідно, щоб сума доходу покривала витрати, яке несе підприємство для виплати заробітної плати, оплати за енергоносії та обслуговування рухомого складу. Наразі місто справно покриває свою частину витрат на ці послуги, а це близько 70%. Тобто, при тарифі 0 грн місто змушене буде взяти на себе 100% фінансування комунального підприємства”, – пояснюють в компанії.

Суть підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті Франківська в тому, щоби змінити розподіл коштів – з готівки на безготівкий розрахунок – і перевести пасажирів на картку “Галка”. Як саме – розклали по поличках.

Станом на 26 січня 2021 року проїзд в комунальному транспорті готівкою (тариф 6 грн) оплачує 74% платних пасажирів. Отже, для більшості пасажирів зараз діє тариф 6 грн.

“Вдумайтесь! Троє з чотирьох пасажирів від серпня 2020 року досі не скористались можливістю зменшити собі тариф на проїзд до 4 грн, придбавши транспортну картку “Галка”. А ще й, як бонус, їздити з безкоштовною пересадкою 30 хв. Все, що потрібно зробити пасажирам, щоб уникнути підняття тарифів, – це просто придбати транспортну картку “Галка”, – наголошують у “Електроавтотрансі”.

До речі, 8 тисяч нових карток надійдуть у продаж з 1 лютого.

Комунальний перевізник вважає, що картка на проїзд повинна бути у всіх, хто проживає чи працює в Івано-Франківській громаді.

“Тариф 10 грн встановлюється для тих, хто відвідує наше місто з туристичною чи іншою метою. Тобто для тих, хто не є жителями нашої громади, а тому не мають потреби купувати транспортну картку. І це справедливо, оскільки з їхніх податків не виділяються кошти на утримання комунального перевізника, тому вони повинні платити повну вартість проїзду”, – зазначають в комунальному підприємстві.

За очікуваннями перевізника, цифри співвідношення готівкових оплат та оплат через картку “Галка” (у випадку зміни тарифів) повинні бути такими: близько 80% оплат карткою “Галка” та 20% оплат готівкою. У перспективі готівкова оплата повинна складати не більше як 1%.

Що в підсумку? При збільшенні тарифу підприємство не отримає суттєвого збільшення доходу через оплату проїзду, а більшість пасажирів не відчує збільшення оплати за проїзд – якщо придбає транспортну картку. Однак гості міста будуть платити справедливу ціну за оновлений транспорт, а це зможе, нехай хоч трохи, зменшити навантаження на міський бюджет.

“Тому наша порада – зберігайте спокій і купуйте “Галку”, – підсумовує КП “Електроавтотранс ІФ”.

Нагадаємо, готують підвищення вартості проїзду в комунальному транспорті Франківська

КУРС писав, що у комунальному транспорті Франківська з 1 березня побільшає контролерів – привчатимуть пасажирів до транспортної картки

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: