fbpx

РобоКлуб запровадить у Франківську для дітей цілорічну навчальну програму. ФОТО

Суспільство 13:20, 02.05, 2017

В Івано-Франківську дітей вчать азам робототехніки та програмування. Зважаючи на запит, РобоКлуб запроваджує соціальну складову та цілорічну програму навчання.

У дітлахів в Івано-Франківську є можливість розкрити в собі талант до майстрування роботів та опанування деякими видами програмування. Це стало можливим завдяки волонтерам РобоКлубу. Нещодавно, пише ЗІК, проект відсвяткував свою першу річницю. 

У РобоКлубі за весь час існування проекту займалося 428 дітей, а зараз їх в групах є 120.

Про те, чому важливо знайомити дітей зі світом IТ в ранньому віці, і перспективи розвитку Робоклубу розповів одн із його засновників Сергій Никоноров. 

"Наша мета – ознайомити якнайбільше дітей з робототехнікою, візуальним програмуванням та світом IТ якомога раніше", – каже він. 

На цей час РобоКлуб працює у 5 українських містах. Це Івано-Франківськ, Добропілля, Житомир, Маріуполь та селище Тернівка.

Читайте: Батькам юних іванофранківців презентували соціальний проект "РобоКлуб"

"У всіх програми різні, але ми координуємо свої дії. Якщо виникає якась потреба, ми допомагаємо один одному. Зараз йде до того, що буде створена єдина програма навчання дітей", – пояснює Никоноров.

Ідея була проста – створити можливості для того, щоб відкривати РобоКлуби, а потім це мало працювати як волонтерський проект за рахунок підтримки місцевих мешканців, зацікавлених у цьому. Але в результаті стало зрозуміло, що у такому вигляді проект потрібен тільки тим, хто ним займається. Тому заняття мусять стати платними. 

"Ми вчимо основам робототехніки на базі двох наборів LEGO з серії Education для дітей від 6 до 8 років, також є програма для дітей з 9 до 13 років. Безкоштовний базовий курс, який ми пропонуємо, допомагає дітям за 10 тижнів зрозуміти деякі принципи в роботобудуванні, спробувати себе як конструктора та програміста. Під час цих занять вони можуть протестувати ті якості, які потрібні для роботи в ІТ-галузі – акуратність, уважність, робота в малих і великих командах, проектне мислення. 

Читайте також: Франківський ІТ-кластер та РобоКлуб об’єднали зусилля для розвитку дитячої технічної освіти на Прикарпатті

Ми працюємо вже понад рік як волонтери. Наразі ніякого стабільного фінансування немає. Нам вдалося зібрати волонтерів, які виділили свій час, у декого це до 6 годин на тиждень тільки викладання, без урахування підготовки до заняття. Ця модель не передбачає підготовку програми, набуття досвіду викладачами.

Далі ми будемо робити набори за певну соціальну ціну. Можливо, для тих дітей, які не можуть займатися увечері, бо ходять до школи у другу зміну, будуть ранкові групи. Візьмемо двох викладачів на зарплату, щоб вони лише цим і займались.

У кожній групі, в яку ми будемо набирати, навіть за гроші, два місця будуть безкоштовними. Зараз ми шукаємо моделі фінансування, щоб урівноважити цю соціальну складову нашого проекту", – аргументує зміни засновник. 

З вересня цього року РобоКлуб має намір запровадити цілорічну програму за кількома напрямками.

"Там теж будуть групи по 10 дітей, де буде два безкоштовних місця, які фінансуватиме РобоКлуб. Плюс всі, хто пройшли базовий курс і напишуть мотиваційний лист – чому вони хочуть займатись в Робоклубі, для них ми будемо шукати меценатів, які проспонсорують цих дітей. Ми відкриті до пропозицій від соціально відповідального бізнесу", – розповідає Сергій Никоноров. 

"Батьки мають усвідомити, що світ змінюється. І це відбувається дуже швидко. Якщо вони хочуть, щоб їхні діти розвивались відповідно до того, що відбувається в зовнішньому світі, вони повинні слідкувати за тенденціями. І пропонувати своїм дітям такі можливості",  наголосив організатор програми. 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: