fbpx

МІУК роздала гроші "найріднішим"

Суспільство 13:21, 30.03, 2016

Франківське комунальне підприємство "Муніципальна управляюча інвестиційна компанія" на конкурсі роздала підрядів майже на два мільйони гривень. Виконавців робіт ще на понад півмільйона гривень компанія визначила поза конкурсом. Кому дісталися найбільші лоти?

Наступник "ЄРЦ"  комунальне підприємство "Муніципальна управляюча інвестиційна компанія" – провела конкурс з надання житлово-комунальних послуг в Івано-Франківську на 2016-2017 роки. 

Свої пропозиції на конкурс подало 22 підприємства. У заявках конкурсанти вибирали округи, в яких хочуть працювати, та послуги, які пропонують там надавати протягом наступних двох років.

Пропозиції учасники подавали у семи лотах. Одним лотом пішли пропозиції з прибирання прибудинкової території та утримання спортивних та дитячих майданчиків. Решта послуг – це обслуговування мереж холодного, гарячого водопостачання та водовідведення; обслуговування зливової каналізації; обслуговування електромереж; прибирання сходових кліток; технічне обслуговування ліфтів; обслуговування димових і вентиляційних систем.

Конкурсні пропозиції у МІУК відкрили 23 березня. Напередодні на веб-сайті комунального підприємства оприлюднили розподіл вартості послуг за округами.

1

При цьому вартість таких послуг, як утримання дитячих та спортивних майданчиків та обслуговування димветканалів, не вказали – написано "Конкурс".

Директор КП "Муніципальна управляюча інвестиційна компанія" Мирон Джус пояснює, що утримання дитячих та спортивних майданчиків входить у вартість прибирання прибудинкової території, а на обслуговування димветканалів передбачено 40 коп. за квадратний метр. Можливо, у МІУК не встигли розрахувати вартість цієї послуги по округах.

Також цього року, на відміну від попередніх, на конкурс не винесли кілька послуг.

Зокрема, у МІУК вирішили, що послуги з обслуговування мереж центрального опалення (вартість 285 160 грн) та їх аварійне обслуговування (80 563 грн) надаватиме ДП "Івано-Франківськтеплокомунерго".

Поза конкуром також залишилися пропозиції з аварійного обслуговування трубопровідних мереж, крім ЦО (вартість 60 638 грн), та аварійне обслуговування електромереж (вартість 125 132 грн). Ці роботи у більшості округів раніше виконувала КП "Аварійна служба ЄРЦ". Цьогоріч МІУК від послуг цього підприємства відмовилася, створила власну аварійну службу, яка працює як структурний підрозділ і тепер надаватиме ці послуги поза конкурсом. Тобто виконання аварійних робіт, на які предбачено 185 770 грн, у МІУК залишили за собою.

"Ці роботи ми пробували виносити на конкурс, але підрядники з ними не впоралися. Такі послуги повинні надавати спеціалізовані підприємства",  пояснив Джус.

Тож на конкурс винесли роботи на суму 1,8 млн грн, не враховуючи вартості послуги з обслуговування димветканалів.

Відкривши конкурсні пропозиції, комісія обіцяла оприлюднити результати 25 березня о 12.00. Декларована відкритість МІУК під час конкурсу привернула увагу громадськості та журналістів. Як писав КУРС, депутат Івано-Франківської міської ради Андріан Волгін закликав комісію не керуватися політичними симпатіями. Адже на конкурс подалися кілька фірм, наближених до депутатів від "Свободи" та працівників МІУК. Можливо, це і сполохало конкурсну комісію. Переможців конкурсу поспіхом зібрали наступного дня, щоб оголосити результати. Лише за кілька днів результати оприлюднили на сайті компанії.

 

Без несподіванок

За результатами конкурсу, з-поміж 22 претендентів комісія відхилила пропозиції ТОВ "Ліфт Буд Монтаж", ТОВ "Євро-ІФ", ПрАТ "Автотранспортне підприємство 0928", ПП "СРБК Портал" та комунального підприємства "Ліфт-Франківськ", яке минулого року обслуговувало ліфти у трьох округах.

Решту округів розділили між 17 підрядниками.

2Як бачимо, округ №1 віддали ТОВ "Комфортсервіс ІФ". Підприємство отримало в окрузі всі підряди, окрім технічного обслуговування ліфтів. Їх обслуговуватиме ПП "Прикарпатліфт".

У окрузі № 2 послуги з прибирання прибудинкової території, утримання спортивних та дитячих майданчиків, обслуговування зливової каналізації та прибирання сходових кліток дісталися ПП "Мій дім". Обслуговувати мережі холодного, гарячого водопостачання та водовідведення буде ТОВ "Сервіс-Інвест-ІФ", електромережі – ТОВ "Станіслав ІВ", ліфти – ПП "Прикарпатліфт", димові і вентиляційні системи – ПП "Івано-Франківськпромсервіс".

У окрузі №3  ТОВ "Комунальні інвестиції" дісталися послуги з прибирання прибудинкової території, утримання спортивних та дитячих майданчиків, обслуговування зливової каналізації та прибирання сходових кліток. ТОВ "Галичина ІВ" отримало обслуговування мереж холодного, гарячого водопостачання та водовідведення, ТОВ "Станіслав ІВ"  обслуговування електромереж, ПрАТ "ОТІС"  технічне обслуговування ліфтів, ПП "Івано-Франківськпромсервіс"  обслуговування димових і вентиляційних систем.

Аналогічні підрядники в окрузі №4, за винятком ТОВ "Бортняк ІФ", яке обслуговуватиме мережі холодного, гарячого водопостачання та водовідведення.

В окрузі №5 прибирати сходові клітки буде ТОВ "Комунальні інвестиції", обслуговувати ліфи ПрАТ "ОТІС", решту послуг надаватиме ТОВ "Пасічна ІФ".

В окрузі №6 послуги з прибирання прибудинкової території, утримання спортивних та дитячих майданчиків, обслуговування електромереж надаватиме ТОВ "ЖЕО Молодіжний", обслуговування мереж холодного, гарячого водопостачання та водовідведення дісталося ТОВ "Брот", обслуговування зливової каналізації – ТОВ "Сервіс сіті ІФ", прибирання сходових кліток – ТОВ "Комунальні інвестиції", технічне обслуговування ліфтів – ПП "Прикарпатліфт", обслуговування димових і вентиляційних систем –  ТОВ "Сервіс-Сіті-ІФ".

Округ №7 розподілили між кількома підрядниками. Послуги з прибирання прибудинкової території, утримання спортивних та дитячих майданчиків, обслуговування електромереж надаватиме ТОВ "Сервіс-Сіті-ІФ". Обслуговування мереж холодного, гарячого водопостачання та водовідведення – ТОВ "Майстергалбуд", обслуговування зливової каналізації – ТОВ "Майстергалбуд", прибирання сходових кліток – "Комунальні інвестиції", технічне обслуговування ліфтів – ПП "Прикарпатліфт", обслуговування димових і вентиляційних систем – ПП "Івано-Франківськпромсервіс".

В окрузі №8 технічне обслуговування ліфтів здійснюватиме ПП "Західліфтех", обслуговування димових і вентиляційних систем – ПП "Івано-Франківськ Промсервіс", решту послуг надаватиме ТОВ "ЖЕО Молодіжний".

Округ №9 дістався ТОВ "Сервіс-Сіті-ІФ". Винятком є послуга з обслуговування ліфтів, яку надаватиме СПБ ПП "Ліфткомплект".

Згадане вже ТОВ "Комфортсервіс ІФ" надаватиме більшість комунальних послуг і в окрузі №10. Обслуговувати електромережі тут буде ТзОВ "Станіслав ІВ", а ліфти – ПП "Західліфтех".

КУРС підрахував, скільки грошей отримає кожен з підрядників, не враховуючи послуги з обслуговування димветканалів, вартість якої не оприлюднили.

Найбільше грошей дісталося таким фірмам:

3

Своїх не образили

Тож найбільше підрядів отримало ТОВ "Комунальні інвестиції", співзасновниками якого є секретар міської ради Оксана Савчук та екс-депутат від "Свободи", а сьогодні член міськвиконкому Михайло Сеньків. Ця фірма кілька років була одним із найбільших підрядників КП "ЄРЦ", попередника МІУК. Не обділили її і цього року.

Наступні п’ять підприємств утворилися на базі колишніх ЖЕО та отримували підряди у ЄРЦ з початку його створення. Так, ТОВ "Комфортсервіс ІФ" заснував колишній начальник  ЖЕО №1 Мирослав Курчій. Чоловік помер минулого року, наразі підприємство очолює його дочка Любов Курчій. ТОВ "ЖЕО Молодіжний" створене на базі ЖЕО №8, ТОВ "Сервіс Сіті-ІФ"  це переформатоване ЖЕО №9. Очолює підприємство екс-начальниця колишнього жеку Любов Андрусяк, ТОВ "Пасічна ІФ" заснував екс-начальник ЖЕО №5 Зіновій Карабін, ПП "Мій дім"  екс-начальниця ЖЕО №2 Мирослава Петрик.

Відзначимо, що МІУК, окрім підрядників, успадкувала від "ЄРЦ" і гасло: "Це вам не ЖЕК". Втім, колишні жеки надалі обслуговують свої території, лише тепер вони отримують бюджетні кошти не напряму, а через посередника.

Як вже писав КУРС, співзасновниками "Станіслав ІВ" і "Галичина ІВ" були депутати міської ради від "Свободи" Віктор Синишин і Василь Скиданчук, які до того ж працюють інженерами в КП "МІУК".

Зокрема, Синишин донедавна був у співзасновниках ТОВ "Станіслав ІВ", а Скиданчук – ТОВ "Галичина ІВ". Після того, як КУРС оприлюднив цю інформацію, імена інженерів МІУК у державному реєстрі зникли зі списку засновників цих підприємств.

ТОВ "Станіслав ІВ" обслуговуватиме електромережі у чотирьох округах, а ТОВ "Галичина ІВ" дістався лише один підряд на суму 22 тисячі.

Кілька дрібних підрядів віддали фірмам "Майстергалбуд", "Бортняк ІФ", "Сервіс-Інвест-ІФ" та "Брот". Всі вони раніше виконували роботи на замовлення ЄРЦ.

Фаворитом МІУК з обслуговування димветканалів став старий підрядник ПП "Івано-Франківськпромсервіс". Цьому підприємству конкурсна комісія віддала половину округів.

Найбільше претендентів було на обслуговування ліфтів. З семи заявників у МІУК відібрали чотири фірми. З них попередні підрядники ПП "Прикарпліфт" та ПрАТ "ОТІС" та дві нові фірми ТОВ "Західліфтех" та ПП "Ліфткомплект" . Останнє отримало один підряд на смішну суму – чотири тисячі гривень. А от лояльність комісії до ТОВ "Західліфтех" таки дивує. Адже підприємство зареєстроване 15 січня 2016. А в положенні МІУК про проведення конкурсу серед вимог до його учасників чорним по білому написано: досвід роботи з надання аналогічних послуг не менше шести місяців.

Ще одним порушенням, яке відразу впадає в око, є те, що конкурсна комісія допустила до конкурсу ПрАТ "ОТІС", зареєстроване в Києві. Адже участь у конкурсі вимагає "прописки" в Івано-Франківській області.

Тож МІУК передасть округи новообраним підрядникам вже 1 квітня.

До слова, про роботу минулорічних надавачів житлово-комунальних послуг "найвідкритіше" комунальне підприємство так і не відзвітувало.

Марія Гаврилюк

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: