Компанія “Олвуд”, яка спеціалізується на виготовленні міжкімнатних дверей, рік тому переїхала в Калуш з Харківщини. “Основне виробництво було у Дергачах, там було зосереджене до 80% наших потужностей, зараз там випалена земля”, – розповідає керівник та співзасновник підприємства Дмитро Штеренберг.
Зараз ТОВ “Олвуд” є найбільшим платником ПДФО серед релокованих підприємств Калуської громади. Чому підприємство релокувалося в Калуш та як відновлювало виробництво, КУРС дізнався під час престуру, організованого Івано-Франківським регіональним відділенням Асоціації міст України.
З 2008 року ТОВ “Олвуд” працювало у місті Дергачі Харківської області. Це за 20 км до російського кордону.
“Підприємство там, на жаль, майже зруйновано, там не можна працювати. З 12 приміщень, які там були, тільки три залишилися цілими. Дев’ять повністю зруйновані”, – розповів Дмитро Штеренберг.
Релокацію у Калуш ТОВ “Олвуд” розпочало у 2022 році, а запрацювало – 1 березня 2023 року.
“На сьогоднішній день тут 90% нового обладнання. Бо так вийшло, що влучання було саме у виробниче приміщення і більшість обладнання нам не вдалося вивезти”, – каже Штеренберг.
За його словами, керівництво компанії для відновлення виробництва розглядало кілька місць у Хмельницькому, Львові, Луцьку, Тернополі і Вінниці.
“У нас були специфічні вимоги до приміщень, я три місяці особисто цим питанням займався. Тут нам підійшло приміщення більше за всі інші, також нам дуже сподобалося, як нас з самого початку прийняла місцева влада”, – пояснює Дмитро Штеренберг.
Начальник відділу з питань інвестицій та міжнародної інтеграції Калуської міської ради Олег Кузів розповів, що моніторив підприємства, які подали заявки на релокацію до Львова, і побачив заявку ТОВ “Олвуд”. Він зв’язався з керівництвом підприємства і переманив його у Калуш.
“Вони хотіли приміщення з бетонною підлогою. У нас якраз було на “Вінісіні” приміщення, де недавно зняли обладнання. Це підприємство з іноземними інвестиціями, де згорнули деякі проєкти та вивільнили частину приміщень. У них там все було: і вентиляція, і пожежна безпека, і необхідна потужність, і вода”, – розповів Олег Кузів.
Якщо з приміщенням проблем не виникло, то працівників на підприємстві постійно бракує.
За словами Дмитра Штеренберга, на заводі у Дергачах було приблизно три сотні працівників. Підприємство виготовляло 8-10 тисяч одиниць продукції у місяць. У Калуші працює 106 працівників, з них приблизно 50% – переїхали з Харківщини. У Калуші планують виготовляти приблизно 5 тисяч дверей у місяць, зараз підприємство завантажене приблизно на 80%.
“З кадрами великі проблеми. Є приблизно 50 вакансій. Середня зарплата на підприємстві 25-27 тисяч гривень на руки. Хтось не може в такому режимі працювати, хтось боїться ТЦК, комусь не вистачає кваліфікації”, – каже керівник підприємства.
Частину продукції ТОВ “Олвуд” виготовляє на зовнішній ринок, в основному експортують у країни Північної Америки.
“Мені тут дуже подобається розташування, до кордонів ближче, бо ми частину матеріалів експортуємо. Це логістично краще. Але ситуація з працівниками гірша. Закінчиться війна, відкриються кордони, народ кинеться працювати за кордон. Мені би хотілося залишити тут філію, але як воно буде – подивимося”, – каже Дмитро Штеренберг.
Як живеться в «Опришівській слободі»
Про плюси, мінуси, підводні камені ЖК розповідає франківець Сергій Шрам
За словами міського голови Андрія Найди, зараз у Калуші працює приблизно три десятки релокованих підприємств. Ще з кількома ведуться перемовини, зараз для них шукають приміщення.
Читайте також: