fbpx

Без точки G: як досягти оргазму, пояснює лікарка-гінеколог Олександра Попович

Здоров'я 20:40, 29.08, 2023
НА ФОТО: Олександра Попович, лікарка-гінеколог ЛДЦ «Мед-Атлант»

Досі шукаєте точку G? Впевнені, що вона запускає сексуальний екстаз? Деякі жінки не знають, де знаходиться їхня головна ерогенна зона, і через це ніколи не відчували оргазму, з досвіду каже Олександра Попович, лікарка акушер-гінеколог лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант». На це накладається різна неперевірена інформація в інтернеті, яка формує хибні уявлення про жіночу сексуальність і тілесне задоволення. Олександра Попович пропонує дослідити отримання оргазму з точки зору здоров’я жінки.

Жіноче лібідо

Лікарка розповідає, що жінки на прийомі скаржаться: от я ніколи у своєму житті не відчувала від статевого контакту задоволення, от мені не хочеться статевого акту взагалі, от я не відчуваю бажання вагінального сексу… В цих випадках припускають знижене лібідо.

“Є таке медичне поняття – знижене лібідо, – пояснює Олександра Попович. – Колись вважалося нормою, що жінка не має виразного статевого потягу. А про те, що жінка відчуває бажання, навіть було соромно говорити. Зараз жіноче лібідо амністоване. А про небажання статевих стосунків вже говорять як про проблему, причини якої потрібно виявити”.

Може бути кілька причин зниження статевого потягу у жінок:

  • Фізіологічні причини. Знижене лібідо можуть зумовлювати гормони: збільшення рівня пролактину або зменшення рівня тестостерону (попередник естрадіолу). Також на це впливає сухість у піхві, що настає через зниження рівня естрогену. Однак відчуття сухості має не одну причину, і цей момент, так само як і небажання сексу, слід обговорити з гінекологом. Лікар призначить потрібні аналізи.
  • Психологічні причини. Стрес, тривожність, втома, депресія і прийом деяких медикаментів також впливають на сексуальне бажання жінки. Позначаються на лібідо і психотравмуючі ситуації. “В мене на прийомі була молода жінка, в якої психологічний вагінізм. Коли вона ще не жила статевим життям, на огляді гінеколог без попередження вставив дзеркало. Відтоді у неї відбувається настільки сильний спазм м’язів, що вона не може впустити в себе чоловіка”, – розказує Олександра Попович. І додає, що психологічні проблеми бувають також і в парі. Коли лікар бачить в тому причину зниження лібідо, то скеровує жінку чи пару до психолога або психотерапевта.
  • Незнання себе. Іноді жінка не знає своїх особливостей, не знаходить ерогенні зони, зазначає лікарка. Відповідно, не може показати і розказати чоловікові, як її розслабити і “завести”.

“Часто чоловіки думають, що власне від руху статевого члена у жінок настають приємні відчуття. Але все трішки інакше, – каже гінеколог. – По-перше, жінкам для якісного сексу, на відміну від чоловіків, дійсно треба вмикати голову. Потрібна максимально приємна атмосфера, погладжування, поцілунки, щоби максимально зріс рівень ендорфіну. По-друге, потрібна стимуляція клітора”.

Найважливішою ерогенною зоною, яка відповідає за статевий потяг, в жіночому організмі є клітор, підкреслює Олександра Попович. Якщо чоловік під час пестощів стимулює клітор, то потім під час статевого контакту жінка наче «вагінально» відчуває приємність.

Де народжується оргазм

За словами лікарки, раніше розрізняли вагінальний, ректальний, кліторальний оргазми. Поділ запропонував у 1950-х роках німецький гінеколог Ернест Ґрефенберг. Він і «винайшов» точку G – оголосив, що на передній стінці піхви є складочки, які відповідають за вагінальний оргазм. Нещодавно – в 1990 році – це спростувала австралійська лікарка-уролог Хелена О’Коннел.

Гінеколог в Івано-Франківську Олексаандра Попович - клініка Мед-Атлант
Олександра Попович, лікарка-гінеколог ЛДЦ «Мед-Атлант»

Вона дослідила анатомію клітора за допомогою МРТ в деталях та довела, що це орган з великою кількістю нервових рецепторів, складається з печеристих тіл та має довжину на висоті ерекції 8-20 см. Виявилося, що обʼєм еректильної тканини клітора у 10 разів більший, ніж вважалося раніше.

На сьогодні результати більше як сотні анатомічних обстежень та досліджень із застосуванням УЗД та біопсії дозволили медикам – урологам та гінекологам – дійти висновку: не існує точки G, ерогенної зони в піхві, стимуляція якої призводить до оргазму. Замість шукати таку, варто придивитися до клітора.

“Клітор має складну будову. Це не просто якась там маленька горошинка у верхньому склепінні піхви, а цілий механізм. Те, що ми бачимо візуально як клітор, – тільки його голівка. Як доволі габаритний орган, клітор має тіло, яке всередині максимально прилягає до передньої стінки піхви, та ніжки, що йдуть аж до ануса”, – пояснює гінеколог Олександра Попович.

Будова клітора подібна до будови статевого члена. У чоловіків є печеристі і губчасті тіла, які відповідають за ерекцію. У жінок також є печеристі тіла. І коли йде стимуляція головки клітора перед статевим контактом, він увесь збільшується, набухає і включає в роботу свою вагінальну частину.

“Клітор – це і є наша точка G. Вагінальний оргазм без стимуляції клітора – міф. У самій вагіні немає нервових закінчень – це доведено”, – наголошує лікарка.

Власне, О’Коннел зробила 3D-сонографію жінки під час ерекції, виявила і зафіксувала, що набухає клітор, який прилягає до передньої стінки піхви. І його стимуляція через піхву вмикає оргазм.

Саме цей маленький, але такий сильний орган вирізали в племенах жінкам, щоб вони не відчували статевого задоволення. Так зване «жіноче обрізання», а насправді калічення статевих органів жінки, на жаль, досі поширене в країнах Африки і деяких мусульманських країнах Азії. Жертвою жіночого обрізання стала й відома письменниця і модель з Сомалі Варіс Дірі, якій цю варварську операцію зробили в трирічному віці. Також модель відкрила перший європейський центр для реабілітації жертв обрізання клітора.

В контексті виглядають сумнівними такі популярні процедури як аугментація точки G, коли ін’єкційно вводять колаген чи гіалуронову кислоту у передню стінку піхви, щоби збільшити об’єм складчастої тканини. “Дуже скептично до цього ставлюся, – каже лікарка. – Переважно таке пропонують медики, як вірять у вагінальний оргазм. Насправді ж без стимуляції клітора жінка не відчуватиме нічого особливого…”

Знати себе: самодослідження без упереджень

Натомість можна вдатися до кліторопластики.

“Буває, що жінка взагалі не має приємних відчуттів при стимуляції. Наприклад, у неї дуже пухкі малі статеві губи і головка клітора захована – закрита тканиною, яку називають капюшоном, – розказує Олександра Попович. Капюшон жінка може запідозрити сама у себе, коли зовсім не може дослідити, де знаходиться клітор. Або коли партнер вдається до різного роду стимуляції, однак задоволення не настає.

В такому випадку рекомендують кліторопластику – ін’єкції, які збільшують клітор. Його оболонка стає видимою, а стимуляція голівки клітора – відчутною. Інколи роблять операцію – висікають сегменти капюшона, щоби відкрити головку клітора.

“Мене часто запитують про самодослідження, – каже гінеколог. – У нас чомусь так прийнято, що чоловік може досліджувати свій статевий орган, а жінка не може. Це стереотип. З іншого боку, розумію релігійні упередження. Раджу так: робіть це разом із партнером. Поєднуйте доторки з поцілунками. В процесі любовних ігор перед статевим актом торкніться себе, покажіть партнерові, де і як приємно, порадьтеся, як буде краще обом”.

Лікарка наголошує: не слід боятися казати чоловікові, що головний жіночий ерогенний орган – клітор. Через такі стереотипи жінки втрачають можливість отримувати задоволення при статевому контакті, акцентує Олександра Попович.

Клініка Мед-Атлант - сучасна гінекологія в Іванно-Франківську

“Якщо жінка стимулює клітор при вагінальному контакті з чоловіком, то посилює свої відчуття – і тоді, власне, може відчути оргазм. Це універсальна порада: так працює жіночий організм, і саме так задоволення від коїтусу може отримати жінка, яка до цього зовсім його не відчувала,” – пояснює гінеколог.

Олександра Попович додає, відсоток жінок, які не можуть відчути оргазм, становить приблизно 24-37%. Тому проблему потрібно вирішувати, а не замовчувати її.

Менопауза і оргазм

Під час клімаксу у жінок здатність отримувати оргазм нікуди не дівається, зазначає Олександра Попович. Хоч цей період має свої гормональні особливості, які впливають на радощі статевого життя.

Під час менопаузи спочатку поволі знижується рівень естрогену, потім зменшується рівень тестостерону – дещо падає лібідо.

“Немає вже таких пікових гормональних стрибків, які супроводжують процес овуляції і місячних, – розповідає гінеколог. – Однак в період менопаузи лібідо знижується не у всіх. Якщо жінка у віці 40–50 років має регулярне статеве життя, отримує оргазм, займається спортом і загалом радіє життю – її лібідо залишається на нормальному рівні. Ще хочу додати, що збереження сексуального здоровʼя жінки віддаляє менопаузу”.

Проблема менопаузи – вагінальна сухість. Через брак естрогену виникає дефіцит лактобактерій, які живуть в середовищі піхви і зволожують її. Знижене лібідо на фоні вагінальної сухості легко подолати з допомогою лубрикантів. Лікарка радить обирати лубриканти на водній основі, без смаку і без запаху, мінімізувати синтетичні добавки.

Також під час клімаксу зменшується кровопостачання печеристих тіл клітора, що може послаблювати відчуття. “Є різні методи впливу на клітор, щоби збільшити його чутливість, – каже гінеколог. – Жінка може обговорити це зі своїм лікарем і підібрати такий, щоби тривало відчувати задоволення у стосунках”.

Тривале статеве життя із задоволенням залежить від того, підсумовує Олександра Попович, наскільки жінка знає себе, не боїться розчарувати партнера – говорить йому, коли не відчуває оргазму, і радиться з гінекологом, як собі допомогти.

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Читайте також:

Партнерська публікація

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: