fbpx

Франківська науковиця пояснила, чому перед щепленням від коронавірусу треба зробити ІФА-тест

Здоров'я 16:16, 04.02, 2021

Людям, які перехворіли COVID-19 або вважають, що перехворіли, необхідно зробити ІФА-тест на антитіла IgG. Рівень (титри) антитіл цієї групи покаже, треба вакцинуватись від COVID-19 зараз чи є можливість вичекати певний час.

Про це Укрінформу розповіла кандидат медичних наук, доцентка кафедри інфекційних хвороб Івано-Франківського національного медичного університету Оксана Кондрин.

“Ця рекомендація для людей, які хворіли на COVID-19 або вважають, що вони хворіли, тому що у них можуть бути імуноглобуліни типу G. Якщо рівень імуноглобулінів G вищий за граничну одиницю (хоча б півтора), то вважається, що людина нещодавно перехворіла. Тобто кількість антитіл, які показує ІФА-тест на антитіла, може умовно показати час, який пройшов від зараження. І якщо прогнозувати, що висока захворюваність буде десь до середини квітня, то потім вона вже буде спадати. І за таких умов, якщо в нас є зараз певний рівень імуноглобулінів G, то треба добре подумати, чи необхідно вакцинуватися зараз. Я не кажу, що не треба, але можна почекати”, – наголосила Кондрин.

Науковиця також підкреслила, що за умов наявності імунітету, підтвердженого ІФА-тестом на антитіла, з вакцинуванням можна почекати до початку наступного піка сезонного захворювання на COVID-19.

“Наступне підвищення захворюваності для кожного сезонного захворювання буде десь з середини жовтня. Можливо, і коронавірус вже буде інакший, можливо, і вакцини будуть вже, умовно кажучи, адаптовані, покращені, вивірені. Ми матимемо досвід після вакцинації, будемо знати, яким групам ризику яка вакцина краща”, – зазначила вона.

Кондрин також підтвердила думку, що здорова людина, яка перехворіла COVID-19 та має антитіла (IgG) до коронавірусу, може спокійно без небезпеки для здоров’я почекати з вакцинуванням. Натомість поступившись тим, хто потребує першочергового вакцинування за станом здоров’я або умовами праці.

КУРС писав, що в ОПЦ від початку епідемії народили близько ста жінок із підтвердженим COVID-19

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: