fbpx

У Бурштині та довкола встановлять 5 станцій громадського моніторингу повітря

Здоров'я 16:23, 03.07, 2019

У містах Галичі та Бурштині та в трьох селах, що межують з територією Бурштинської ТЕС, громадські активісти встановлять станції моніторингу якості повітря.

НА ФОТО: Шукають волонтерів, які би погодилися на розміщення станції моніторингу

Про це повідомив у мережі координатор проекту «Громадський моніторинг стану якості повітря Eco City» в Івано-Франківську Олексій Трелевський.

“Маленька перемога! Громадський моніторинг якості повітря у Бурштині, Галичі, Бовшеві, Задністрянську, Більшівцях підтримав кандидат у депутати до Верховної Ради Володимир Гергелюк. П’ять станцій онлайн моніторингу 24 години на добу по дрібнодисперсному пилу, температурі, вологості та тиску можемо встановити в цих населених пунктах, щоб інформувати людей при пиліннях золовідвалів та забрудненому повітрі.

Потрібні відповідальні люди, в оселях яких є wifi для підключення станцій. Вже хватить говорити – потрібно діяти. Хто може розмістити в себе станцію чи має хороших друзів – пишіть в приват”, – звернувся екоактивіст до громади в мережі.

“Разом з екоактивістами встановимо станції моніторингу якості повітря в Бовшеві, Бурштині, Більшівцях, Задністрянську та Галичі – це зони найбільшої загрози забруднення повітря, тому що знаходяться поблизу від Бурштинської ТЕС. Прилади вже готові, і ми маємо підтримку керівників цих громад щодо спільних дій у встановленні приборів якості повітря.

Є тривожні сигнали про те, що в цьому регіоні в рази більша  кількість онкозахворювань. Після встановлення кожен житель зможе в режимі онлайн зайти в систему та бачити показник якості повітря та в разі негативних показників бити на сполох”, – додав Володимир Гергелюк.

Олексій Трелевський зазначив, що сенсори, які розробили техніки з Івано-Франківська, кожну хвилину зчитують повітря. Лазерний сенсор просвічує його і висвічує концентрацію дрібнодисперсного пилу. Тобто, кожну хвилину можна буде моніторити якість повітря. Дані записуються онлайн. 

Цей проект підтримав і Михайло Ковтун, директор КП «Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича».

Нагадаємо, 28 та 29 червня в селі Демешківці на золовідвалі №3 Бурштинської ТЕС, де проводилися роботи з реконструкції, сильний вітер підняв кількаметрові хвилі золи та пилу. За технологією зола на відвалі мала бути зволожена. На час “пилової бурі” води на золовідвалі не було. Очевидці викликали на місце поліцію та районну владу, в підсумку поливали золовідвал районні пожежники на 2 машинах. 

Вчора в Галицькій РДА відбулася комісія, яка мала з’ясувати, чому сталася “пилова буря”, – але вона пройшла без екоінспекції.

Довідково: Громадський моніторинг стану якості повітря Eco City – це проект, який розробили робототехніки в середині 2018 року та створили першу в Україні мережу онлайн-моніторингу стану якості повітря в м. Івано-Франківськ. Цікаво, що розробниками проекту є юні робототехніки з Івано-Франківська: Дмитро Обухов (15 років), Богдан Фіцак (17 років), Андрій Крохмалюк (17 років), Володимир Врюкало (13 років) і Мар’ян Врюкало (11 років). Хлопці розробили прототип станції моніторингу якості повітря на платформі Arduino.

Згодом учасники проекту автоматизували та синхронізували роботу сервера https://eco-city.org.ua/ для можливості виведення та опрацювання даних з великої кількості станцій моніторингу. Це дало поштовх до розширення мережі громадського моніторингу якості повітря.

Проект Eco City – перший в Україні. Хоч аналогічні проекти існують вже доволі давно у розвинених країнах – ЄС, Китаї та США.

У Бурштині та довкола встановлять 5 станцій громадського моніторингу повітря 1
Прилади вже готові, і є підтримка керівників громад

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: