fbpx

Як песарії допомагають виносити дитину і зберегти жіноче здоров’я 

Здоров'я 10:18, 23.06, 2023
НА ФОТО: Валентина Щербан, акушер-гінеколог Лікувально-діагностичного центру "Мед-Атлант".

Лікування песаріями дозволяє зберегти вагітність при загрозі викидня чи передчасних пологів. Також песарії застосовують при опущенні тазових органів, що супроводжується нетриманням сечі. Про особливості терапії песаріями, їх види (акушерський та гінекологічний) розповідає Валентина Щербан, акушер-гінеколог клініки Мед-Атлант.

АКУШЕРСЬКІ ПЕСАРІЇ

Песарій, або розвантажувальний акушерський песарій – медичний пристрій, який використовують для підтримки в природному положенні шийки матки, сечового міхура та прямої кишки під час вагітності. 

Для чого потрібен песарій?

Акушерський песарій використовується з метою підтримки шийки матки для зниження тиску на плід. Конструкція ефективно і рівномірно розподіляє навантаження і мінімізує ризик передчасних пологів. 

Песарій виглядає як більше кільце, всередині якого розміщені маленькі кільця, які з’єднані одні з одними.

Основною причиною для застосування песарію є істміко-цервікальна недостатність (ІЦН), яка проявляється вкороченням шийки матки. Своєчасне введення акушерського песарію дозволяє запобігти передчасним пологам і доносити дитину до кінця вагітності. Можливі протипоказання визначаються лікарем в індивідуальному порядку.

Коли встановлюється песарій?

Песарій може бути встановлений в терміні від 22 до 34 тижнів вагітності. Термін багато в чому залежить від перебігу вагітності, моменту виявлення ознак ІЦН, при загрозі передчасних пологів.

Важливо! Точний термін і метод корекції визначає тільки лікар після повного огляду та УЗД. 

Введення песарію не займає багато часу і не спричиняє дискомфорту у разі правильно підібраного розміру і типу. 

Якщо песарій встановлено правильно, то він узагалі не відчувається. 

Після встановлення песарію вагітним показаний фізичний та статевий спокій, дородовий бандаж, зберігаюча терапія тощо. Рекомендації гінеколога в цьому випадку також індивідуальні для кожної пацієнтки.

Якщо у вагітної жінки після встановлення песарію є скарги (свербіж, печіння, патологічні виділення), то знадобиться мазок на флору і за необхідності проведення санації (свічками або таблетками).

ГІНЕКОЛОГІЧНІ ПЕСАРІЇ

Гінекологічні песарії – це силіконові, пластикові або гумові пристрої, які дозволяють контролювати симптоми опущення статевих органів та нетримання сечі шляхом їх введення у піхву. 

Переваги песаріїв включають можливість тривалого використання та уникнення операції. 

Лікування песарієм

Воно загалом недороге, добре переноситься та безпечне. Хоч загальна ефективність нижча, ніж у операцій. 

Сьогодні в Україні можливості лікування песаріями значно розширилися за рахунок появи сучасних песаріїв різних форм і розмірів. Сучасні силіконові песарії призначені для ефективного лікування різних форм пролапсу геніталій та нетримання сечі. 

В останні роки цей метод лікування переживає другу молодість. Відродження песаріїв пов’язане з тим, що сучасні вироби стали виготовляти зі спеціального матеріалу – медичної силіконової гуми. Застосування еластичного гіпоалергенного силікону дозволило знизити ризик ускладнень до мінімуму та створити комфортні для пацієнток і ефективні типи песаріїв. 

Показання до застосування песаріїв у гінекології

Мережа м’язів, зв’язок і фасцій навколо піхви, шийки матки і матки та суміжних органів є складною структурою, яка утримує тазові органи в природному стані таким чином, що вони зберігають свою мобільність під час сексу, сечовипускання, дефекації, виношування вагітності і народження дитини. Різні компоненти цієї системи можуть порушуватися внаслідок травми та тривалої дії підвищеного внутрішньочеревного тиску, що в кінцевому підсумку може призводити до опущення (пролапс) органів малого тазу. 

Симптоми, що виникають внаслідок пролапсу тазових органів, зазвичай впливають на сексуальну функцію, призводять до порушення сечовипускання та дефекації. Крім того, жінки відчувають дискомфорт, біль, випинання зі статевої щілини. Усе це нерідко супроводжується суттєвими психоемоційними порушеннями. 

Безумовно, оперативний метод лікування пролапсу тазових органів, який передбачає різні варіанти операції, є досконалим лікуванням, оскільки дозволяє відновити анатомію та функціональність статевих та суміжних органів. Однак операції мають свої ризики, пов’язані з проведенням анестезії, хірургічними ускладненнями та рецидивами захворювання. Гінекологічні песарії можуть стати варіантом вирішення проблеми.

Пам’ятайте, для кожного виду лікування є чіткі клінічні покази. Відвідуйте свого лікаря-гінеколога регулярно, адже це дозволить виявити проблеми на ранній стадії і провести менш складне лікування. 

Контакти лікувально-діагностичного центру «Мед-Атлант»:

  • +38 (095) 00 38 452
  • +38 (095) 00 38 453
  • +38 (097) 41 13 133
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 48 (корпус 1),
  • м. Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 23 (корпус 2).

Читайте також:

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: