четвер, 17 січня

Франківцям покажуть кінохроніку, як у 1941-му владу у Станіславі передали фашистам. ВІДЕО

У серпні 1941-го року у Станіславі були окупаційні війська. Навпроти нинішньої Філармонії відбулася офіційна церемонія передачі влади з нагоди створення генерал-губернаторства "Галичина". Ці унікальні кадри розшукав автор телепрограми "Оцифрований Івано-Франківськ" Тарас Зень аж у Москві.
Зображення 1 / 2 Використовуйте клавіші для перегляду

Другу світову в Станіславі пережив Володимир Баран, йдеться в сюжеті ТРК "Вежа". У 41-му дванадцятилітнім підлітком спостерігав за швидкою зміною окупаційної влади в місті. Розповідає, до появи нацистів місцеве населення ставилося з острахом. А пізніше Володимир Баран на собі відчув, як карали місцевих за непокору фашистському режиму.

Військова кінохроніка відзнята у стилі фашистської пропаганди, кажуть історики. Це був суперечливий час. Із створенням дистрикту "Галичина" формувався новий адміністративний устрій. Однак сподівання людей на краще гестапо перекреслило масовими репресіями.

Педантичність німців запам'яталася і Омелянові Левицькому. У 41-му році йому виповнилося лише 6. Та спогади збереглися.

Про існування подібного відео місцеві краєзнавці знали. Відтак шукали цю кінохроніку останні 6 років. Ексклюзивний відеоархів допоміг знайти один із поціновувачів програми про історію Івано-Франківська.

Переглянути військову кінохроніку повністю можна буде вже наступного тижня. На місцевому телеканалі в авторській програмі "Оцифрований Івано-Франківськ".

 

КОМЕНТУВАТИ