Торік за долею ведмедиці Діни та трьох її дітей стежила мало не вся Україна. Ще рік тому ведмеді не те що лісу, а й навіть трави не бачили. Зоозахисникам ледве вдалося забрати їх із херсонського зоопарку, де тварини жили у клітках з бетонною підлогою. Нині в них нові королівські покої просто посеред лісу, йдеться у сюжеті ТСН.
Як писав КУРС, перший природний вольєр для бурих ведмедів був споруджений у Центрі реабілітації диких тварин впродовж 2015-2016 років.
Проект фінансувався приватними пожертвами з усього світу. Роботу виконували волонтери. На допомогу прийшов німецький фонд WTF. З його допомогою завершили першу чергу природного вольєра з басейном площею 2,5 тис. кв. м. Усе робили з урахуванням ведмежого характеру та звичок.
Німецькі експерти пояснили, що після реабілітації херсонських ведмедів треба буде поселити в інші, значно просторіші вольєри. Тому збудували новий.
Першим знайомитись з новою домівкою вирушив ведмідь Мир. Він мав перегризти символічну святкову стрічку із яблук. Клишоногі з'їли яблука та бігом почали вивчати вольєр. Це два гектари дикого лісу. Призвичаюються миттєво: бігають, граються, куштують листя та букові й кедрові горішки. Волонтери на таку реакцію і сподівалися.
"З тюрми попасти на Гаваї, в рай – це таким є для них цей вольєр. Є чим зайнятися, нові запахи, нові відчуття", – тішиться голова ГО "Еко-Галич" Володимир Бучко.
Тепер клишоногих не впізнати.
"Ми привезли ведмедів сюди з ментальною хворобою – стереотипією. Це хвороба зоопарків – повторні рухи. Зараз я бачу стереотипію лише у Діни. Я дуже тішуся тому, як поводить себе Надійка (молодша сестричка Мира). Вона взяла на себе функцію охоронця – здичавіла, бо в Херсоні вона була майже ручною", – ділиться керівник проекту з благополуччя ведмедів Іванна Кудіна.
Тільки старша з дітей ведмедиця Маша побоялася перейти до нового вольєра.
"Мир в передчутті виходу в "новий світ" накопав ямку. Я думаю, вона надто глибока для нашої Маші, в неї артроз. Це від поганих умов утримання, адже вона прожила більшу частину життя, доволі довгу, в Херсоні на залізобетонній підлозі", – пояснює Іванна Кудіна.
За словами Володимира Бучка, територію, де облаштували вольєр, майже не змінювали, залишили трухляві дерева, де ведмеді зможуть шукати личинки – це їх улюблена справа. Для тварин створили чотири барлоги.
Тепер зоозахисники чекають зими. Сподіваються, клишоногі нарешті впадуть у сплячку. Це означатиме, що їм тут справді добре, як у дикій природі.
Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!