fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Кілька депутатів Івано-Франківської міськради ризикують утратити мандати через пропуски сесійних засідань

Кілька депутатів Івано-Франківської міськради ризикують утратити мандати через пропуски сесійних засідань

Політика 10:49, 02.03, 2019

Рух ЧЕСНО провів моніторинг роботи депутатів Івано-Франківської міськради та вирахував прогульників. Один з них – "свободівець" Петро Гавриш – не був на жодному засіданні в 2018 році.

Моніторинг Рух ЧЕСНО опублікував на своєму сайті.

Уже третій рік депутатської каденції "свободівець" Петро Гавриш не полюбляє відвідувати засідання сесій або своєї профільної комісії. Минулого року в представника партії провладної більшості своєрідний рекорд – депутат Гавриш прогуляв 100% сесійних засідань. Щоправда, важливу бюджетну комісію, де він є секретарем, відвідував майже сумлінно, пропустивши лише останнє засідання 2018 року. Прізвище депутата було на слуху через конфлікт з атовцем.

Як повідомляв КУРС, 2016 року під час слухань стосовно масштабної забудови на вулиці Макогона, за яку агітував Гавриш і вся фракція ВО "Свобода", виник конфлікт. Тоді між Олексієм Замковим, котрого підтримала громада, та Петром Гавришем сталася бійка. Замковий відреагував на образливі вигуки Гавриша ляпасом. Натомість депутат намагався копнути атовця, проте люди його відтягнули. "Свободівці" звернулися до поліції зі скаргою на Замкового, і проти активіста відкрили кримінальне провадження за "побої без тілесних ушкоджень". Розгляд справи досі триває.

Рух ЧЕСНО не зміг сконтактувати з депутатом Гавришем, щоб він пояснив свої систематичні пропуски сесійних засідань. Не вдалося почути й думку очільника фракції "Свобода" в міськраді Романа Онуфріїва.

У переліку кандидатів на відкликання є і дві представниці "Самопомочі" – голова фракції Ірина Кулинич та депутатка Олександра Федорук. Вони обоє 2018 року пропустили 5 з 8 засідань сесій, тобто 62,5%.

Кулинич потрапляла до цього списку й 2016 року. Депутатство в Івано-Франківській міській раді вона поєднує з посадою начальниці Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради.

Свої пропуски Ірина Кулинич пояснює неправильним плануванням сесійних засідань:

"Я б сказала, що планування в Івано-Франківській міській раді взагалі відсутнє. Від серпня до грудня не було сесій, а від грудня – аж дві позачергові. У Львові, наприклад, сесійне засідання кожен третій тиждень. Я посадова особа Львівської міської ради, і бували дні, коли засідання у Франківську та Львові збігалися".

Згідно з регламентом Івано-Франківської міської ради, депутатів на сесію мають скликати за потреби, але щонайменше раз на квартал. Розпорядження про скликання сесії повинні доводити до їхнього відома не пізніше ніж за 10 днів до засідання із зазначенням дня та години, місця проведення й питань, які розглядатиме рада. У разі позачергової сесії інформування депутатів здійснюється за день до засідання.

Олександра Федорук теж розповідає, що пропускала сесії з поважних, на її думку, причин – через відпустку та відрядження або внаслідок несвоєчасного повідомлення про позапланові засідання.

Зазначимо, що закон не передбачає поважних причин для пропускання засідань. Відтак, якщо депутат не в змозі працювати ефективно, він може добровільно скласти мандат або ж його можуть відкликати виборці. Наступним до ради без проведення виборів потрапляє представник тієї самої політсили, депутат від якої вибув.

Нагадаємо, що депутатка Федорук має бізнес. Минулого року вона вскочила в скандал через конфлікт інтересів, адже проголосувала "за" розгляд клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для своєї фірми, у зв'язку з чим отримала адмінпротокол від правоохоронців. Свої дії Федорук Руху ЧЕСНО не коментує, а каже лишень, що справа слухається в суді.

Депутат Ігор Саварин, який пройшов до міськради від партії "УКРОП", потрапив до списку кандидатів на відкликання через пропуски 100% засідань комісії з питань регламенту та депутатської діяльності. Щоправда, 2018 року вона збиралася тільки один раз. 2017-го ця комісія засідала чотири рази, і на жодному із засідань Саварин також не був присутнім, як і депутат-"свободівець" Андрій Грималюк. Про це йдеться на сайті Івано-Франківської міської ради. Як повідомлялося на сайті ЦПС, через відсутність кворуму комісія протягом року була бездіяльною. У межах її повноважень – контроль відповідності рішень ради чинному законодавству та Конституції України, питання депутатської етики, захист прав людини. Пояснити свої систематичні прогули впродовж не одного року депутат у коментарі Руху ЧЕСНО відмовився, пославшись на те, що вже це робив, проте коли й кому, не повідомив.

2017 року партія "УКРОП" виключила зі своїх лав Ігоря Саварина через систематичні порушення положень про фракцію й голосування всупереч її рішенням за питання порядку денного Івано-Франківської міської ради, які, за оцінюванням фракції, мають ознаки корупційності. Про це йшлося в повідомленні на сайті партії "УКРОП" в Івано-Франківську.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: