fbpx

У Франківську міст на Пасічну подорожчав наполовину

Економіка 19:01, 04.11, 2018

Управління капітального будівництва виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради 3 жовтня уклало угоду з ТОВ "Мостобудівельний загін № 112" про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн.

Про це пишуть "Наші гроші" з посиланням на "Прозорро".

У жовтні 2017 року фірма виграла тендер щодо третьої черги будівництва моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків – Надрічна за 120,00 млн грн.

Пізніше виконуючий обов'язки директора ТОВ "Мостобудівельний загін №112" Сергій Порожнюк пояснив, що компанія запропонувала таку ціну, щоб закріпитися у регіоні.

Згодом проект скоригували в частині конструктивних рішень, оскільки виникла потреба замінити сталезалізобетонну балку на сталеву з ортотропною сталевою плитою проїзду для зменшення інерційної сейсмічної сили з метою забезпечення надійності та довговічності споруди, а також врахувати габарити проходу на дамбі лівого берега річки Бистриця. Внаслідок цих змін відпала необхідність укладання 1 690 куб. м залізобетону плити проїзду та облаштування риштувань для бетонування плити, що має призвести до зменшення трудовитрат і, як наслідок, до зменшення термінів будівництва.

Додаткові роботи вартістю не більше 50% від вартості первинного договору замовили в того ж виконавця робіт без торгів за переговорною процедурою. Через це підсумкова відомість ресурсів та кошториси не були опубліковані, що не дозволяє порівняти ціни матеріалів та обладнання з ринковими цінами на предмет можливого завищення.

Тепер сукупна вартість моста складе 178,35 млн грн.

Броварська фірма "Мостобудівельний загін №112" є правонаступником однойменного дочірнього підприємства ПАТ "Мостобуд" екс-нардепа від Партії регіонів Володимира Продивуса. Зараз її засновником є вінницьке ТОВ "Меткон Плюс" В’ячеслава Бабіцького зі статутним капіталом 1 тис. грн. Бабіцький керує ПП "Промбудсервіс 2005" Вікторії Продивус, яка раніше мала прізвище Яворська та була штатною помічницею Продивуса.

Частину техніки переможець орендує у ТОВ "Будівельне управління механізації" Дмитра Годованюка і Сергія Воловика, відомих як менеджери "Мостобуду".

Крім того, "Мостобудівельний загін №112" відомий як субпідрядник "Мостобуду" з будівництва Подільського моста і розв’язки на Московській площі в Києві.

Усього з 2011 року "Мостобудівельний загін №112" виграв тендерів на 393,07 млн грн.

Як писав КУРС, будівельні роботи будуть проводитися у три етапи. Перша черга – будівництво транспортної розв’язки на вулиці Надрічній, друга черга – будівництво вулиці Хіміків, третя – будівництво самого моста.

Камінь під будівництво нового моста через Бистрицю Солотвинську до мікрорайону "Пасічна" урочисто заклали 6 травня 2016 року. Іванофранківці обрали назву моста інтернет-голосуванням – зі 150 варіантів понад 50% голосів отримала назва "Галицький".

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter – лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області! 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: