fbpx
  • Головна
  • Новини
  • Політика
  • Чому Марцінків не любить геїв, Шевченка і тролить забудовників, – мер Франківська дав інтерв’ю Роману Скрипіну

Чому Марцінків не любить геїв, Шевченка і тролить забудовників, – мер Франківська дав інтерв’ю Роману Скрипіну

Політика 20:31, 28.08, 2019

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків дав інтерв'ю відомому журналісту Роману Скрипіну.

Інтерв’ю мера Франківська вийшло в проєкті SKRYPIN.UА в рамках туру ДПВТ (“Дурне Поїхало В Турне”). На запрошення Романа Скрипіна в інтерв’ю взяв участь також редактор АН КУРС Сергій Борис

Частину запитань меру поставили мешканці Франківська – містяни відгукнулися на пропозицію Романа Скрипіна сформулювати найбільш дражливі питання. Відтак, ішлося про Зеленського, хрести тверезості, домовленості з місцевим авторитетом з приводу міського ринку та інше.

Інтерв’ю відбулося одразу після візиту до Франківська президента Володимира Зеленського. КУРС писав, що тоді Руслан Марцінків публічно попросив у нього гроші на будівництво мосту в Пасічній. Незважаючи на те, що Зеленський ніяк не відреагував на посил Марцінківа, в інтерв′ю мер сказав, що перші враження від президента Зеленського у нього «непогані», хоч він його не підтримував на виборах.

Йшлося і про феномен Оксани Савчук на виборах до ВРУ та перемогу персонального бренду Марцінківа. На запитання, чому бренд «команда Марцінківа» фактично переміг  партійний бренд «Свободи», мер відповів:

«Зараз просто не час “Свободи”, не та хвиля. Але я вірю, що цей час настане. Настане час націоналізму».

Наближати цей час у Верховній Раді нового скликання, за словами Марцінківа, буде його протеже. “Для цього є Оксана Савчук, яка буде піднімати тему націоналізму у раді”, – сказав Марцінків.

Мер зазначив, що час не вплинув на більшість його переконань.

“Чи може гей бути патріотом? Моя думка не змінилася. Син закінчив школу. Народилася донечка. А я і далі вважаю, що гей не може бути патріотом. Не насаджую нікому, це моя думка. Я сповідую цінності, це мої цінності, які я готовий відстоювати», – каже мер.

Марцінків припускає, що йому так щастить на всіх виборах, бо він християнин і добре ладнає з Церквою. Очевидно, звідти ж любов Руслана Марцінківа до освячення ліфтів, встановлення хрестів і будівництва каплиць на ділянках під забудову у Франківську. Відповідаючи на запитання з цього приводу, мер пояснив, що це “галицька традиція”.

“Ми освячуємо машини, ми все освячуємо”, – сказав мер. З освяченням ліфта під час передвиборчої кампанії в мери Марцінків визнав, що скандальна інформація попала у соцмережі як “ексцес виконавця”. А саме освячення було ініціативою мешканців – “вони там навіть іконку поставили. Самі виявили бажання запросити отця…”

Про встановлення Хреста тверезості у Привокзальному сквері, який насправді був тонким тролінгом художників, мер сказав, що він це підхопив і реанімував історичну традицію. І що подібні хрести ще століття тому всюди встановлювали в Галичині. “Молитва не зашкодить”, – сказав мер. “Люблю тролінг”, – додав Марцінків.

Що стосується тролінгу мера, який він влаштовує забудовникам із хрестами і капличками, то мер уважає це цілком нормальним підходом. Мовляв, робить це на користь громаді. От сквер “Первоцвіт” таким чином відстояв, гордиться мер. І свідомо продовжує такий “тролінг” на ділянці біля міського озера.

На запитання, чому Руслан Марцінків не любить Олександра Шевченка – наприклад, не допустив його фірму ПБС до участі в тендері на будівництво нового мосту в Пасічній, мер послався на конкуренцію. 

“То не нелюбов,  а конкуренція – ще від мерських виборів”, – пояснив Марцінків.

Він визнав, що компанію Шевченка справді не допустили до нового мосту в Пасічній.

«Чому не допустили до будівництва мосту ПБС? Бо компанія не має достатнього досвіду в будівництві нових мостів. Теперішня фірма «Мостобудівельний загін 112», який у Броварах знаходиться, який був у концерні «Київмістобуд», будує Подільський міст, здали міст Одеса – Рені, і це одна з компаній, яка будувала Чорнобильський саркофаг – у них величезний досвід. Тому і не була допущена до проходження тендеру компанія ПБС. Вони оскаржили це в Антимонопольному комітеті. Зараз буде повторний тендер. Крім того, була виборча кампанія», – сказав мер.

Також Марцінків пояснив, чому в кілька разів зросла вартість будівництва мосту та як його будують. Міст мав бути зданий 31 серпня, але завершать його до кінця року, обіцяє мер. 

Про невиконану обіцянку запустити в місті нічні маршрутки Марцінків висловився без конкретики: “Працюємо. Обіцяю, що врахуємо побажання франківців”.

В останньому питанні Скрипін наголосив, що оплата за паркування у Франківську нагадує корупційну схему. “Схематоз”, – констатував Скрипін. “Погоджуюся, – визнав мер. – Будемо працювати”. Він пояснив, що франківці ще не зрозуміли, що вони – європейці, і не платять в паркомати без чоловічка у помаранчевому жилеті.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: