fbpx

"Це повне фіаско", – урбаніст Віктор Загреба розкритикував проєкт моста на Пасічну

Політика 17:38, 07.11, 2019
НА ФОТО: Віктор Загреба

Урбаніст та радник міністра інфраструктури Віктор Загреба вважає, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків може програти вибори через новий міст на Пасічній.

“Це дуже поганий проєкт. Він абсолютно програшний у транспортному плані, він абсолютно невиправданий у фінансовому плані, і він абсолютно ніяким чином не покращить транспортної ситуації в цьому місті. Це повне фіаско за всіма параметрами”, – заявив Загреба у програмі #ЙОd на КУРСі.

Галицький міст
Фото Юрія Жураківського

“Мені здається, він навіть політично буде програшний. У мене якесь таке передчуття, що мер може програти наступні вибори через цей міст. Це може бути те, що закінчить його кар’єру мера”, – додав Віктор Загреба.

За його словами, цей міст йде «в нікуди». Він впирається у вулицю Набережну, з якої автомобілі виїжджають на вулицю Галицьку, яка уже стоїть в заторах.

На думку Загреби, цей міст би більше пасував південніше, ближче до університету нафти і газу, де і був запроєктований раніше. Але, як розповів Віктор Загреба, там виросла церква, тому місце будівництва моста перенесли.

“Як ми знаємо, в цьому місті непопулярне протистояння з священниками, тому там мосту нема”, – зазначив Віктор Загреба.

ВІКТОР ЗАГРЕБА на #ЙОd***Viktor – урбаніст, фахівець з транспортної інфраструктури і дорожньої безпеки, засновник ініціативи Vision Zero for Ukraine, спрямованої на зменшення смертності у ДТП, радник міністра інфраструктури, співзасновник UCG. urban consulting group.Говоримо про Франківськ: як зробити наше місто зручним, безпечним, розумним і ефективним.Модератор – Олег "Мох" Гнатів (Mox Perkalaba)Долучайтеся до розмови. Запитання пишіть у коментарі до трансляції.За добре атмосферне місце для розмови дякуємоПідземний Перехід Ваґабундо***#ЙОd – це розмови з людьми, які мають що сказати. А добра мудра балачка прокачує мозок і усуває наслідки йододефіциту не гірше, ніж сам 53-тій елемент 💪

Опубліковано КУРС Четвер, 7 листопада 2019 р.

Нагадаємо, камінь під будівництво нового моста через Бистрицю-Солотвинську до мікрорайону “Пасічна” урочисто заклали 6 травня 2016 року. Іванофранківці обрали назву моста інтернет-голосуванням – зі 150 варіантів понад 50% голосів отримала назва “Галицький”.

Масштабне будівництво запланували у три черги: перша  будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. Тендер на будівництво моста відбувся у 2017 році. Найнижчу ціну на будівництво моста запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн і виграла тендер. Згодом міське УКБ уклало угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн. Тобто до 178,35 млн грн. 

Але недавно депутатка від Івано-Франківська Оксана Савчук у запитах до прем’єр-міністра Олексія Гончарука та міністра інфраструктури Владислава Криклія озвучила, що ця частина коштує вже 212,3 млн грн,  а загальна вартість будівництва 594 млн грн.

До речі, роботи з будівництва моста мали бути завершені до кінця серпня, але через відсутність фінансування, їх перенесли на кінець року.

Тендер на будівництво розв’язки УКБ оголосило у квітні цього року з очікуваною вартістю майже 330 млн грн. У день, коли мав відбутися аукціон, 12 червня, тендерний комітет просто скасовує торги через нібито “виявлені порушення у частинi складання тендерної документацiї замовником“. Повторний тендер на будівництво розв’язки не оголосили досі.

Детальніше про будівництво моста читайте у матеріалі: Кар’єрний міст: як і чому дорожчає політичне майбутнє Руслана Марцінківа.

Нагадаємо, Івано-Франківська міська рада залучить 500 млн грн шляхом випуску облігацій внутрішньої місцевої позики. Місто вже виплачує 300 млн грн позики, яку взяло минулого року.

У переліку об’єктів, які будуть фінансуватися цього року з бюджету розвитку та із запозичень до міського бюджету, заклали на будівництво моста 30 млн грн, розв’язки – 10,6 млн грн, під’їзної дороги – 41,3 млн грн.  

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: