Управління капітального будівництва Івано-Франківської міської ради невдовзі оголосить тендер на будівництво другої черги моста через Бистрицю Солотвинську, а саме під’їзної дороги з вулиці Хіміків.
Про це на брифінгу розповів начальник УКБ Роман Галіпчак.
Цього року у бюджеті Івано-Франківської громади на будівництво моста заклали 240 млн грн. Проте, за словами Галіпчака, цих коштів не вистачить.
“Важко зараз щось прогнозувати. У нас були амбітні плани завершити його до кінця 2022 року, оскільки включили його у програму “Велике будівництво” Президента України. Але, на жаль, цього не сталося. 200 мільйонів нам не вистачить, щоб завершити повністю цей об’єкт”, – нарікає Галіпчак.
За його словами, сам міст готовий на 75% (третя черга), роботи зі спорудження розв’язки виконані приблизно на 50% (перша черга), а роботи з будівництва під’їзної дороги ще не починалися (друга черга).
Галіпчак каже, що продовжуються роботи з будівництва розв’язки – влаштовані всі фундаменти під опори, встановлені опори з’їзду-роз’їзду, влаштовані металеві конструкції, виконуються роботи по підпірних стінках.
Він нагадав, що минулого року УКБ замовило роботи з коригування проєкту будівництва моста. Міському бюджету це обійшлося у 571 621 грн.
Галіпчак нарікає, що подорожчали матеріали, і відзначає, що добудова моста залишається одним з пріоритетів на 2024 рік. Наразі УКБ готується оголосити тендер на будівництво під’їзної дороги з вулиці Хіміків.
“Ми зробили проєктно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і змушені оголошувати зараз тендер, укладати договір з переможцем і починати реалізовувати проєкт з боку вулиці Хіміків”, – каже Роман Галіпчак.
КУРС писав, що минулого року УКБ розірвало договір на будівництво самого моста. За словами Галіпчака, там залишилося “512 тонн металу насунути до останньої опори до розв’язки”.
“Після того гідроізоляція, асфальтування, освітлення – і завершувати цей об’єкт будемо”, – каже Галіпчак.
Однак коли нарешті завершать довгобуд, Роман Галіпчак прогнозувати не береться.
Нагадаємо, масштабне будівництво моста на Пасічну запланували у три черги: перша – будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна; друга – будівництво 2,5 км під’їзної дороги з вулиці Хіміків; третя – спорудження самого моста протяжністю 324 метри. Згідно з проєктом, міст мав бути зданий в експлуатацію ще в кінці серпня 2019 року.
Розв’язку будує ТОВ БК “Адамант”. За даними системи публічних закупівель prozorro, у 2023 році підрядник виконав робіт на 74,2 млн грн. Вартість договору – 219 млн грн.
Тендер на будівництво під’їзної дороги ще не оголошували. А договір на будівництво моста розірвали “у зв’язку із дією обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) понад 30 календарних днів”. Міст споруджувала фірма ТОВ “Мостобудівельний загін №112”, яка виконала робіт на 165 660 336,18 грн.