fbpx

Франківськ витратив на розв’язку понад 53 млн грн, договір на будівництво моста розірвали

Економіка 09:21, 23.10, 2023
НА ФОТО: Будівництво розв'язки

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вчергове пообіцяв добудувати міст на Пасічну, але не назвав жодних термінів. КУРС з’ясував, що договір на будівництво моста з підрядником розірвали ще у травні.

На сесії Івано-Франківської міської ради Руслан Марцінків прозвітував за 2023 рік. Однак під час звіту оминув незручні запитання, зокрема й щодо будівництва моста на Пасічну. На запитання депутатки Мар’яни Вершиніної, коли ж добудують міст, відповів зустрічним – “А чому не будували раніше?”.

“По мосту: було багато охочих і є багато охочих перешкодити цьому проєкту, але, незважаючи на це, незважаючи що зараз військовий час, ми будуємо розв’язку і обов’язково добудуємо міст”, – додав Марцінків.

Він зазначив, що управління капітального будівництва щотижня звітує про виконані роботи. Жодних цифр чи термінів міський голова так і не назвав.

Скільки витратили на довгобуд?

КУРС писав, що у бюджеті на 2023 рік на будівництво моста через Бистрицю Солотвинську заклали 150 млн грн. Зокрема, на будівництво транспортної розв’язки (І черга) – 110 млн грн, будівництво під’їзної дороги (ІІ черга) – 10 млн грн, будівництво самого моста (ІІІ черга) – ще 30 млн грн.

У звіті міського голови, оприлюдненому на сайті міської ради, про цей довгобуд згадали двома реченнями:

“Незважаючи на складну ситуацію в країні, продовжується будівництво моста через річку Бистриця Солотвинська та транспортної розв’язки по вул. Надрічна. Станом на 26.09.23р. профінансовано 53,4 млн грн“.

Щодо будівництва самого моста, то ще у травні цього року управління капітального будівництва Івано-Франківської міської розірвало договір з підрядником “у зв’язку із дією обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин) понад 30 календарних днів”.

Франківськ витратив на розв’язку понад 53 млн грн, договір на будівництво моста розірвали 1

За будівництво моста управління капітального будівництва оплатило 111 358 661,21 гривень за основним договором та 54 302 336,18 грн за додатковою угодою.

Будівництво розв’язки до мосту таки продовжується. Минулого тижня УКБ уклало додаткову угоду з підрядником, за якою на 2023 рік передбачено фінансування цих робіт у сумі 57 560 513 грн.

Тендер на роботи з будівництва під’їзної дороги (ІІ черга) ще не оголошувався.

Скільки коштує міст?

Нагадаємо, масштабне будівництво запланували у три черги

  • перша – будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна;
  • друга – будівництво 2,5 км під’їзної дороги з вулиці Хіміків,
  • третя – спорудження самого моста протяжністю 324 метри.

Роботи почали з кінця – з третьої черги. У 2017 році фірма “Мостобудівельний загін №112” виграла тендер на будівництво моста, запропонувавши виконати роботи за 120 млн грн. Управління капітального будівництва уклало договір з переможцем тендеру, роботи мали бути завершені до кінця 2019 року.

Вже через рік, 3 жовтня 2018 року, УКБ уклало угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн.

Будівельні роботи призупинилися у 2020 році.

У травні 2021 року ТОВ БК “Адамант” виграло тендер на будівництво транспортної розв’язки (І черга). Підрядник зобов’язався виконати роботи до кінця 2022 року за 219 млн грн.

Роботи з будівництва розв’язки розпочалися у листопаді 2021 року. Після повномасштабного вторгнення роботи призупинилися і фактично відновилися на початку 2023 року.

Нагадаємо, міське УКБ також уклало договір на ремонт старої частини вулиці Надрічна вартістю 17,4 млн грн з ТОВ “Автомагістраль-ІФ”. Марцінків заявив, що вулиця ремонтується “в контексті нового моста”.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: