fbpx

У бюджет Франківська на 2023 рік заклали ще 150 млн грн на будівництво моста

Економіка 16:15, 22.12, 2022

Івано-Франківська міська рада прийняла бюджет на 2023 рік. На капітальні видатки цьогоріч в міській казні заклали 246,5 млн грн. З них 150 млн грн заклали на будівництво моста через Бистрицю Солотвинську. Зокрема на будівництво транспортної розв’язки (І черга) – 110 млн грн, будівництво під’їзної дороги (ІІ черга) – 10 млн грн, будівництво самого моста (ІІІ черга) – ще 30 млн грн.

У бюджет Франківська на 2023 рік заклали ще 150 млн грн на будівництво моста 1

Як видно у рішенні міськради, очікуваний рівень готовності проєкту на кінець 2023 року І черги (транспортної розв’язки) становить 56%, ІІ черги (під’їзної дороги) – 40%, ІІІ черги (власне моста) – 74%.

Нагадаємо, що масштабне будівництво запланували у три чергиперша – будівництво розв’язки в районі вулиць Хіміків – Надрічна, друга – будівництво 2,5 км під’їзної дороги з вулиці Хіміків, третя – спорудження самого моста протяжністю 324 метри.

Взагалі роботи з будівництва почали з кінця – з третьої черги. На початку липня 2017 року управління капітального будівництва (УКБ) міськвиконкому оголосило тендер з очікуваною вартістю 206,6 млн грн. Найнижчу ціну тоді запропонувала фірма “Мостобудівельний загін №112” – 120 млн грн – і виграла тендер. Вже через рік, 3 жовтня 2018 року, міське УКБ укладає угоду з ТОВ “Мостобудівельний загін № 112” про додаткові роботи з будівництва мосту на 58,35 млн грн.

Будівельні роботи призупинилися у 2020 році. Згодом Марцінків заявив, що “міст зроблений“.

У травні минулого року з третьої спроби відбувся тендер на будівництво транспортної розв’язки в районі вул. Хіміків – Надрічна в Івано-Франківську. Найменшу ціну запропонувало ТОВ БК “Адамант” – 219 млн грн. Але до будівництва розв’язки відразу не приступили, Марцінків говорив, що початок робіт з будівництва розв’язки до мосту через Бистрицю-Солотвинську відкладають начебто через перевірки.

Також минулого року Марцінків повідомив, що є 100 млн грн на будівництво розв’язки – 60 млн грн, які місто отримало з держбюджету, та 40 млн передбачено з міського бюджету.

У вересні минулого року народні депутати з Прикарпаття пообіцяли, що на будівництво моста виділять з держбюджету ще 100 млн гривень.

Також минулого року у бюджеті Івано-Франківської міської ради заклали на будівництво моста 91 млн грн, зокрема 71 млн грн – на розв’язку, 15 млн грн на під’їзну дорогу та 5 млн грн – на сам міст.

Тендер на роботи з будівництво під’їзної дороги (ІІ черга) так і не оголошувався, решту робіт після повномасштабного вторгнення призупинили.

Втім, місяць тому міський голова Руслан Марцінків заявив, що роботи з будівництва моста відновили.

Зараз у бюджеті вказана загальна вартість робіт І, ІІ і ІІІ черги – 620 389 956 гривень.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: