fbpx

33 відтискання на зимовій Говерлі: курсанти "сухопутки" пройшли перший курс гірської підготовки

Суспільство 13:12, 27.01, 2021

Курсанти Національної академії сухопутних військ у Львові підкорили найвищу вершину України Говерлу та запросили своїх побратимів із Одеської військової академії взяти участь у новому челенджі, а саме 33 рази відтиснутися на вершині.

33 відтискання на зимовій Говерлі: курсанти "сухопутки" пройшли перший курс гірської підготовки 1

Як розповів у коментарі “Еспресо.Захід” курсант факультету бойового застосування військ, молодший сержант Віктор Гудумак, підкоряли  вершину під час планових навчань, адже в ці дні проходять курс гірської підготовки.

“Ми вперше піднімалися на вершину у зимовий час. Спочатку думали записати привітання начальнику, — розповідає Віктор Гудумак. — Але згодом вирішили організувати челендж і передати його своїм побратимам. Умови — здійснити альпіністське сходження по західному ребру та зробити 33 відтискання. Одесити найближчим часом теж повинні мати планову гірську підготовку, тож вирішили долучити саме їх. В одеському коледжі радо відгукнулися”.

Загалом курсанти під час зимових гірських навчань підкорили дві гори — Петрос і Говерлу. Нині вже повернулися до навчань в Академію. Весною хлопці матимуть підготовку на скелях Довбуша.

Це перші випускники, з кого стартує пілотний проєкт «Курс гірської підготовки», який розпочато за ініціативи Генерального штабу ЗСУ, інформує АрміяInform.

Метою проєкту є підготовка кваліфікованих кадрів передусім для гірсько-штурмових бригад, Сил спеціальних операцій, інших військових формувань, які виконують завдання у гірській місцевості.

Курс має назву «Альпініст України» і проводиться спільно з Федерацією альпінізму і скелелазіння України. Він має два блоки: зимовий і літній. Під час зимового відпрацьовують пересування гірською місцевістю, організацію страховки і самостраховки, забезпечення життєдіяльності в автономних умовах, зокрема ночівлю в сніжній ямі, категорійне альпіністське сходження по маршрутах 1Б-складності тощо.

Тривалість зимового курсу – чотири доби. За цей час майбутні військовослужбовці здолають шлях протяжністю 60 кілометрів. З них не менше ніж 25% часу — вишкіл у темну пору доби.

33 відтискання на зимовій Говерлі: курсанти "сухопутки" пройшли перший курс гірської підготовки 2

Ця ідея виникла тому, що фахівців з гірської підготовки обмаль – нині не більше ніж два десятки на всі ЗС України. Це ті люди, які свого часу пройшли підготовку в навчальному центрі в Грузії, або поодинокі військові, які самі займалися гірським туризмом чи альпінізмом.

“Ще однією загальною метою проєкту є систематизація цих знань і створення єдиного комплексу гірської підготовки. Щоб гірсько-штурмові бригади, яким бракує таких спеціалістів, були такими не за назвою, а за наповненням. 5% території України – це, власне, гірські райони. А в окупованій Республіці Крим і всі 20%. На Донбасі є терикони від відпрацьованих шахт, які за рельєфом подібні до гір. Тож війську потрібні такі фахівці”, – констатував представник Генерального штабу ЗС України.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: