fbpx

Без тротуарів та з розміткою на чорновому шарі: у Франківську відкрили з’єднані бульвари

Суспільство 20:55, 18.06, 2021

Сьогодні в Івано-Франківську запустили автомобільний рух з’єднаними Північним і Південним бульварами. Перед відкриттям дорожню розмітку нанесли на чорновому шарі асфальту. На дорозі ще нема тротуарів та запланованої велодоріжки.

Попри те, що міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків  обіцяв повідомити час урочистого відкриття бульварів, журналістів на відкриття не запрошували – спершу мер трьома реченнями повідомив про відкритий проїзд у фейсбуці, а згодом виставив відео та фото.

“Проїзд автомобілів відкрито на Бульварах! 50 років чекали! Далі тротуари, велодоріжки, дерева, квіти, зберегти робочі місця для підприємців…” – написав він.

Без тротуарів та з розміткою на чорновому шарі: у Франківську відкрили з’єднані бульвари 1

Перед самим відкриттям бульварів на засідання комісії з питань безпеки руху винесли питання щодо погодження влаштування дорожньої розмітки і дорожніх знаків на цій ділянці.

“Ви знаєте, що сьогодні буде відкритий проїзд між Північним і Південним бульварами. Та схема руху, яка реалізована, вона погоджена відповідно патрульною поліцією. Тому по факту того, що вже є, ми фактично погоджуємо існуючу схему, яка реалізована вже”, – пояснив голова комісії, заступник міського голови Михайло Смушак.

Однак для затвердження схеми руху голосів не вистачило.

“Доволі дивно, що розмітка нанесена, рух запущений, але проєкт на комісію не виносився. Поліція погоджує з точки зору ДСТУ, а не з точки зору безпеки руху. А цей проєкт – це яскравий приклад того, як з точки зору безпеки руху робити не треба. Я пропоную передати його на доопрацювання, бо комісія з безпеки такий небезпечний проєкт погоджувати не може в принципі”, – сказав член комісії Богдан Пашковський.

Інший представник комісії Андрій Коман нагадав, що з 1 вересня 2019 року діє оновлений ДБН – Вулиці та дороги населених пунктів.

“По схемах видно, що ця схема дорожнього руху не відповідає оновленим ДБН”, – зазначив Коман і підтримав пропозицію відправити питання на доопрацювання.

Втім, до думки комісії міський голова не дослухався і допустив відкриття руху на з’єднаних бульварах. Щоправда, закликав водіїв бути обережними через змінені дорожні знаки.

На незручну схему руху скаржаться водії і в оперативному чаті 112 в телеграмі:

“Як можна було відкрити перехрестя Південний бульвар – Бельведерська без світлофорів чи хоча б регулювальника. Кожні 5 хвилин аварійні ситуації. Ніхто не пропускає з Бельведерської, пруть, сигналять, хоча тепер головна – Південний Бульвар. Знаків – мало, чому не поставили – попереду змінено дорожні знаки, як колись на Франка?”.

“Масові порушення правил. Нові дорожні знаки на перехресті Бельведерська – Бульвари. Їздять по привичці. Не пропускають машини при з’їзді з Південного Бульвару. Будьте обережні”.

Нагадаємо, тендер на з’єднання бульварів провели ще у 2019 році. Тендер виграло ТОВ “Івано-Франківськавтодор”, яке запропонувало виконати роботи за 46 440 000 грн. Роботи мали бути виконані до кінця червня 2020 року. Проїзд між бульварами має розвантажити суміжні вулиці: Довгу, Галицьку, Любомира Гузара та ін. У вартість робіт входить прокладання мереж, встановлення освітлення, облаштування інфраструктури, влаштування пішохідних та велодоріжок, знесення будинку на Сонячній, 51-А, озеленення та ін.

Також через з’єднані бульвари прокладають тролейбусну лінію, яка з’єднає мікрорайони БАМ і Пасічну, вартість 3 млн євро. Це кошти Європейського інвестиційного банку. Зокрема встановлюють і тролейбусні опори – на сьогодні з 250 опор змонтовано 172.

Окрім того, тут мають облаштувати ще один шар асфальтобетону, тротуари, велодоріжки, освітлення та натягнути тролеї. 

Головні новини Івано-Франківська та області у Telegram

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: