Франківці, які виступають збереження зеленої зоні і проти будівництва церкви на березі міського озера, 22 квітня посадили дерева на тому місці, де заклали сквер воїнів Прикарпаття.
Про спільну толоку жителі міста та представники УГКЦ домовилися під час зустрічі 17 квітня, пише КУРС з посиланням на Суспільне. Запрошували й міського голову Івано-Франківська Руслана Марцінківа. Однак ні він, ні представники церкви на толоку не прийшли.
Попри дощ посадити дерева в зеленій зоні зібралися близько десяти франківців. Вони висадили юки, японські айви та бузок.
“Дощ — це ж супер. Для саджанців — це ідеальний варіант. Як то кажуть, Бог — на нашому боці. Зараз ми розширюємо сквер, а як тільки потепліє, зробимо толоку. Але дуже прикро, що сьогодні не прийшли священнослужителі, хоча це була їхня ініціатива… Руслан Марцінків не знайшов часу. Мені прикро”, — каже активіст, ексдепутат міськради Андріан Волгін.
На толоку прийшла франківка Олена Окул. “Без цих зелених насаджень не буде життя. Я боролася, борюся і буду боротися за зелені насадження і проти будь-якої забудови, що б тут не було”, — пояснює свою позицію Олена Окул.
Посадити дерева біля міського озера жителі міста зібралися втретє, каже активістка Марія Козакевич. Під час останньої зустрічі з представниками УГКЦ, яка відбулася 17 квітня, на спільну толоку також запрошували міського голову Руслана Марцінківа. Мер послався на зайнятість, однак обіцяв делегувати котрогось зі своїх заступників.
“У нас таке відчуття, що мер міста нас ігнорує, бо не може знайти часу, щоб прийти, долучитися, пояснити. Він тільки на камеру розповідає, що чомусь не хоче підтримати громаду, а в очі не хоче людям це сказати. Ну, як бачите, сьогодні представники церкви та міста не прийшли. Нам це — незрозуміло, дуже дивно й образливо. Тому що, мені здається, це був би класний знак примирення і пошани до наших воїнів. Компроміс тут очевидний усім — залишаємо це місце сквером воїнів Прикарпаття, — каже франківка Марія Козакевич.
Вона додає: наступні зустрічі наразі не заплановані, адже поговорити з представниками УГКЦ та міською владою франківці сподівалися сьогодні під час спільної толоки.
“На жаль, ми не поспілкувалися. Отже, ми просто будемо продовжувати збиратися з жителями. Можливо, на нашій енній толоці, нашому пікніку влада і представники церкви приєднаються. Я думаю, що було б дуже мудро посадити тут дерева і закрити це питання”, — каже Марія Козакевич.
Керівник департаменту інформації Івано-Франківської архієпархії УГКЦ Іван Стефурак відмовився прокоментувати журналістам, чому священнослужителі не прийшли на сьогоднішню зустріч.
Начальниця патронатної служби Івано-Франківської міської ради Ольга Гоянюк сказала, що не володіє інформацією про те, хто відповідає за це питання, і від коментарів відмовилася.
Нагадаємо, в Івано-Франківську біля міського озера почали будувати нову церкву. Франківці стали на захист зеленої зони на міському озері – провели масштабні акції біля озера, заклали “Сквер воїнів Прикарпаття” на ділянці, яку мерія віддала церкві під будівництво.
Після проведення акцій юристи Івано-Франківської архієпархії УГКЦ подали до поліції три заяви з приводу пошкодження паркана, який обгороджував біля озера ділянку для будівництва церкви.
Франківці також звернулися до міської ради з петицією, в якій просили зберегти біля озера відпочинкову зону, а для будівництва церкви знайти інше місце. Петиція зібрала 1193 голоси при необхідних 250.
У відповіді на петицію міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків вказав, що дозволи на будівництво церкви є, а громада сама не взяла участі у громадських слуханнях.
Згодом Марцінків повідомив, що Івано-Франківська архієпархія УГКЦ погодилася піти на компроміс з громадськістю та перенести будівництво церкви з зеленої зони на озері біля тенісних кортів в інше місце.
Іншим місцем виявилася приватна ділянка поруч у цій зеленій зоні – про землю, яка належить священнику, стало відомо на зустрічі активістів із представниками архієпархії УКГЦ та мерії. КУРС писав про пошуки компромісу – біля озера замість церкви запропонували поставити капличку-МАФ.