fbpx

"Торговий сервіс" відбився в суді від міськради, яка хотіла розірвати договір оренди центрального ринку

Суспільство 19:16, 11.11, 2021

Господарський суд Івано-Франківської області розглянув позов Івано-Франківської міської ради до ТОВ “Торговий сервіс”, який є оператором центрального продуктового ринку, про стягнення майже 3 млн грн орендної плати та розірвання договору оренди.

З позовом до суду міська рада звернулася ще у травні цього року. У жовтні на сесію міської ради винесли питання про затвердження мирової угоди з ТОВ «Торговий сервіс». Проєкт мирової угоди передбачав, що ТОВ «Торговий сервіс» впродовж трьох днів після затвердження угоди господарським судом сплачує заборгованість у сумі 2 923 712 грн. Основана сума заборгованості – орендна плата за період з 1 грудня 2019 по 28 лютого 2021 року – 2 823 820 грн. Решта – пеня та інфляційні збитки. Водночас Івано-Франківська міська рада мала відмовитися від позовних вимог щодо розірвання договору оренди нежитлових приміщень площею 14 167 м кв, розташованих у цоколі та на першому поверсі будівлі критого ринку на вулиці Дністровській, 5.

Однак міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків закликав не підтримувати мирової угоди. «Є пропозиція не підтримати. Наша позиція – повернути базар у комунальну власність», – сказав перед голосуванням міський голова Руслан Марцінків.

В результаті рішенням від 2 листопада суд закрив провадження щодо стягнення орендної плати та відмовив в розірванні договору оренди.

Читайте головні новини Івано-Франківська і області у Google News

У суді представник відповідача несвоєчасне виконання зобов’язання зі сплати орендної плати пояснив обставинами непереборної сили, а саме рейдерським захопленням ТОВ “Торговий сервіс”, яке унеможливило здійснення «Торговим сервісом» господарської діяльності та використання орендованих нежитлових приміщень за цільовим призначенням.

Форс-мажорні обставини відповідач засвідчив сертифікатом Івано-Франківської Торгово-промислової палати. Представник «Торгового сервісу» пояснив, що не відмовляється від сплати орендної плати і після відновлення своїх порушених прав в повному обсязі її сплачує.

Суд вирішив задовольнити позов Івано-Франківської міської ради в частині стягнення 52 908,36 грн пені, 14 422,49 грн – 3% річних, 32 561,16 грн – інфляційних втрат та  46 125,69грн – судового збору.

В частині стягнення 2 823 820,93 грн орендної плати суд провадження у справі закрив та відмовив у позові у частині розірвання договору.

Як писав КУРС, “Торговий сервіс” повернувся на центральний ринок Івано-Франківська у квітні 2021 року, після того як восени 2019 року компанія пережила рейдерське захоплення.

До подій 2019 року власником ринку був Ігор Халаменда, відомий у Франківську під прізвиськом Бура. Коли «Торговий сервіс» повернув контроль над ринком, до засновників ринку увійшли Маріанна Бакай та Андрій Голумбівський, який зараз керує ринком, а Халаменда офіційно вийшов із засновників ринку.

За даними аналітичної системи youcontrol, у 2019 році в Івано-Франківську було зареєстроване ТОВ «Торговий гарант», співзасновниками якого є Халаменда, Бакай та Голумбівський.

Читайте також: Хроніка війни за центральний ринок Франківська: розповідаємо, як все було.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: