fbpx

Франківську перукарню "Шик і шарм" оштрафували на 200 тисяч гривень за двох неоформлених працівниць. Оновлено

Суспільство 20:03, 02.09, 2019

Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду підтверджено правомірність дій Управління Держпраці в Івано-Франківській області щодо накладення штрафних санкцій за допуск двох осіб до роботи без належного оформлення трудових відносин.

Під час перевірки у фізичної особи – підприємця, що надає перукарські послуги в одному із салонів краси Івано-Франківська, інспектори праці виявили двох неоформлених працівниць.

Управлінням Держпраці в Івано-Франківській області винесено постанову про накладення штрафу на підприємця у розмірі 223 380 гривень.

Не погодившись з цим рішенням, підприємець звернувся до суду із вимогою скасувати постанову.

Суд дійшов до висновку, що підприємець допустив  двох працівниць до роботи без належного оформлення з ними трудових відносин. Так, суд у своїй постанові погодився з доводами Управління Держпраці щодо порушення фізичною особою-підприємцем вимог ч. 3 ст. 24 КЗпП України.

Таким чином Постанова про накладення штрафу на фізичну особу-підприємця у розмірі 223 380 грн визнана правомірною та підлягає стягненню у примусовому порядку, повідомили у пресслужбі Управління Держпраці в Івано-Франківській області.

Як з’ясував КУРС, мова йде про салон “Шик і шарм”, що на вулиці Матейка. У листопаді 2018 року інспектори Держпраці провели інспекційну перевірку салону і виявили двох неоформлених працівниць. За порушення на ФОПа накладено штраф у розмірі 223 380 грн.

У січні 2019 власник салону звернувся до суду з проханням визнати дії інспекторів протиправними, скасувати припис про накладання штрафу та стягнути з Держпраці 50 000 грн моральної школи та 8000 грн витрат на правову допомогу.

11 квітня Івано-Франківський адмінсуд частково задовольнив вимоги позивача і визнав постанову управління Держпраці про накладання штрафу протиправною і скасував її. У решті вимог суд відмовив.

Рішення Франківського окружного адмінсуду в апеляції уже оскаржило управління Держпраці.

Підприємець стверджував, що виявлені інспекторами жінки у салоні не працюють, а проходять навчання і за це платять йому гроші. Втім, інспектори заявляють, що під час перевірки виявлені працівники самостійно надавали клієнтам послуги манікюру.

В апеляційному суді підприємець не надав графіка занять, план навчання, у договорах, які надав ФОП, не зазначено термінів підготовки та тривалість такого навчання. 

Крім того, в матеріалах справи наявні сертифікати про те, що працівниці, яких виявили у салоні, завершили різноманітні школи і курси манікюру, у зв’язку з чим навчання як такого не потребували.

Суд задовольнив апеляційну скаргу Управління Держпраці та визнав правомірним накладання на ФОПа штрафу у розмірі 223 380 грн.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: