fbpx

Івано-Франківська єпархія ПЦУ святкуватиме Різдво 7 січня

Суспільство 14:43, 16.12, 2022

На засіданні єпархіальної ради Івано-Франківської єпархії ПЦУ розглянули питання про святкування Різдва Христового.

“Підсумок цього обговорення такий: духовенство Івано-Франківської єпархії ПЦУ одноголосно підтримує святкування Різдва Христового 7 січня”, – повідомив декан Отинійський ПЦУ Миколай Гелетюк.

“Ми святкуємо 7 січня Різдво Христове не тому, що так святкує росія. Коли католицька Європа переходила на Григорянський календар, а ми вирішили залишитися на Юліанському календарі, то під Московським царством була невелика частина українських земель. А московського патріархату взагалі ще не було. Більша частина сучасної України тоді була під Річчю Посполитою (яка перейшла на Григорянський календар), а Київська митрополія підпорядковувалася на той час Константинопольському патріархату. Святкування за Юліанським календарем дуже довго допомагало українцям зберегти свою окремішність, ідентичність, наочно бути іншимим від католиків-поляків. А коли у 1918 році антицерковна радянська влада прийняла Григорянський календар, то збереження Церквою Юліанського було своєрідним опором їй. Тому Різдво Христове – 7 січня часто називали Українським Різдвом, а 14 січня – Українським Новим Роком. Стосовно дат, то ми завжди святкували Різдво 25 грудня за Юліанським календарем – це 7 січня за Григорянським. Сьогодні в світі живуть за Юліанським календарем: Єрусалимська Православна Церква, Сербська Православна Церква, Грузинська Православна Церква, Православна Церква України, а також всі монастирі гори Афон, що є оплотом Православ’я. Тому не політизуйте свято Різдва Христового, адже “Ісус Христос сьогодні, вчора і навіки Той Самий” (Євр.13:8)”, – написав священник у фейсбуці.

Нагадаємо, синод Православної церкви України дозволив єпархіям у 2022 році проводити богослужіння на честь Різдва Христового за новоюліанським календарем, тобто 25 грудня.

На Прикарпатті відзначати свято за григоріанським календарем – 25 грудня – вирішила громада Криворівні. Настоятель церкви Різдва Пресвятої Богородиці у Криворівні отець Іван Рибарук заявив, що “Різдво 7 січня – це окупація нашої душі “рускім міром”“.

КУРС також писав, що Коломийська міськрада підтримала звернення до священнослужителів щодо відзначення Різдва 25 грудня.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: