fbpx

Із 1 серпня змінилися правила мобілізації, бронювання та відстрочки

Суспільство 13:12, 01.08, 2023

Від сьогодні в Україні набули чинності зміни до правил мобілізації. Зокрема, йдеться про добровільну мобілізацію, умови бронювання працівників і відстрочку з догляду за родичами.

Вступив у дію закон, який дозволяє строковикам добровільно перейти у мобілізовані. Це стосується тих військових, термін військової служби яких закінчився в період дії воєнного стану, але військова служба була продовжена понад норму, і тих, які прослужили не менше як шість місяців у період воєнного стану.

Також набули чинності зміни для отримання відстрочки від служби особам, які доглядають за родичами з інвалідністю. Відтепер відстрочка надається лише у випадку, якщо в сім’ї військовозобов’язаного немає інших людей, які можуть доглядати за родичем з інвалідністю. Раніше право на відстрочку мали ті, чиї дружини, один із батьків або батьки дружини мають інвалідність I або II групи.

Зміна умов бронювання працівників стосується переліку галузей, у яких можуть бути заброньовані працівники для проходження військової служби. Цей перелік розширили і встановили чіткі терміни розгляду держорганами звернень підприємств, установ і організацій щодо визначення їхньої критичної важливості. Зокрема, тепер звернення підприємств, установ та організацій має бути розглянуте упродовж 10 робочих днів з моменту отримання.

Окрім того, ухвалені зміни передбачають, що:

  • суми ЄСВ відтепер будуть враховуватися в одному з критеріїв для визначення підприємства критично важливим (він передбачає сплату підприємством протягом звітного податкового року податків, зборів, платежів на суму понад 1,5 млн євро);
  • підприємства ветеринарної медицини, казенних підприємств пробірного контролю тощо можуть бути визнані критично важливими у разі відповідності двом або більше критеріям;
  • передбачається застосування єдиного підходу до визначення кількості військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню і працюють в органах місцевого самоврядування та в державних органах.

Читайте також:

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: