fbpx

Марцінків не дозволить "Гаразду" забудувати останню зелену зону біля озера

Суспільство 16:02, 20.11, 2019

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків впевнений, що зможе перемогти в судах підприємця Костянтина Бородайка, який орендує 4 га біля міського озера на Південному Бульварі і планує забудувати ділянку. Марцінків обіцяє зберегти зелену зону.

Про це міський голова сказав у підсумковому інтерв’ю “Репортеру” з нагоди четвертої річниці перебування на посаді.

Втім, поки що в судах перемагає якраз засновник ТОВ “Відпочинково-розважальний центр “Гаразд” Костянтин Бородайко. А Марцінків, виконком і депутати міської ради вдаються до сумнівних дій на межі з правопорушеннями. Так, на орендованій Бородайком ділянці виконком дозволив церкві поставити капличку, хрести і карусель. Рішення суду з вимогою прибрати самовільно встановлені об’єкти і влада, і церква ігнорують.

Марцінків не дозволить "Гаразду" забудувати останню зелену зону біля озера 1

“Ми й надалі будемо відбиватися в судах, і я переконаний, що переможемо. Там буде зелена зона для наших дітей. В мене є таке завдання”, – каже Марцінків.

При цьому Марцінків заявляє про готовність до діалогу і компромісу з підприємцем. Але саме Бородайко начебто не йде на поступки.

“Діалог був. Але компроміс можливий лише тоді, коли цього хочуть обидві сторони. У цьому випадку людина хоче забудувати все. На що я сказав, що так не буде. Ми готові до компромісу, але до компромісу розумного. Якщо підприємець готовий віддати частину цієї території місту й пообіцяти, що там буде парк, то це я розумію. Але забудувати все – це неправильно”, – каже Марцінків.

Голова нагадав, що міська рада цього року спромоглася прийняти новий генеральний план міста і в генплані орендована Бородайком ділянка має статус рекреаційної території. Зараз “Гаразд” оскаржує в цій частині генплан у суді. “Але ми боремось”, – каже Марцінків.

Нагадаємо, в серпні цього року Господарський суд Івано-Франківської області визнав незаконним рішення виконкому про надання дозволу на встановлення каплиці на Південному Бульварі неподалік міського озера у Франківську, а церкву зобов’язав звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд і будівельних матеріалів.

Марцінків не дозволить "Гаразду" забудувати останню зелену зону біля озера 2

Раніше, 27 грудня минулого року, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків разом із депутатами міськради та Муніципальною вартою встановили намет, щоб не допустити до ділянки Бородайка. Цю ділянку підприємець орендує з 2011 року, і договір оренди дійсний до 16 квітня 2020 року.

Того ж дня виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради прийняв рішення надати дозвіл Управлінню Івано-Франківської єпархії Української православної церкви Київського патріархату на будівництво каплички на земельній ділянці площею 4 га, а після того священники з мером і депутатами освятили на спірній ділянці перший хрест.

Марцінків не дозволить "Гаразду" забудувати останню зелену зону біля озера 3

ТОВ “Розважально-відпочинковий центр “Гаразд” оскаржило рішення виконкому та просило суд зобов’язати відповідачів (виконком та церкву) звільнити земельну ділянку від тимчасових споруд і будівельних матеріалів.

Доки тривали суди, на спірній ділянці встановили 15 хрестів та збудували капличку, яку освятили 7 квітня, на Благовіщення.

Марцінків не дозволить "Гаразду" забудувати останню зелену зону біля озера 4

Лише найважливіші новини Івано-Франківська та області у Telegram 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: