fbpx

Помер відомий критик, журналіст, завліт Франківського драмтеатру Олег Вергеліс

Суспільство 20:27, 30.09, 2022

У п’ятницю, 30 вересня, у віці 55 років пішов з життя Олег Вергеліс – заслужений журналіст України, театральний критик та мистецький оглядач.

“Сказати, що він є знаковою фігурою в українському театральному просторі, – це не сказати нічого. Сьогодні він став легендою. Сьогодні пішов у засвіти. Світла пам’ять людині, яка понад усе любила театр і людей театру. Дякуємо за все – підтримку, віру, спільну роботу. Боляче втрачати таких людей, особливо зараз…” – повідомили у Національній спілці театральних діячів.

Олег Вергеліс — автор публікацій, переважно на теми театру, кіно, телебачення та української культури загалом до багатьох періодичних видань України: «Дзеркало тижня», «Профіль», «Главред», «Український театр», «Українська культура», «Культура і життя», «Київські відомості», а також російських видань (журнал «Театр», «Независимая Газета», «Театрал» та ін.).

У 2009 Олег Вергеліс став лауреатом Всеукраїнського конкурсу ЗМІ «Золоте перо» за найкраще висвітлення культурного життя країни на шпальтах газети «Київські Відомості», був володарем спецвідзнаки «Золоте перо» від Національної спілки театральних діячів України «за творчий внесок та благодійність».

2009 року у видавництві «Континент-ПРІМ» вийшла книга Олега Вергеліса «Квиток на вчорашню виставу», присвячена легендарним постатям українського театру середини ХХ століття. У 2010-му за цю книгу отримав Міжнародну літературну премію імені Юрія Долгорукого.

2012 року у видавництві «Лаурус» вийшло оновлене й розширене видання книги «Квиток на вчорашню виставу».

У 2011 році отримав Гоголівську літературну премію Національної спілки письменників України, у 2018-му — Мистецьку премію «Київ» ім. Амвросія Бучми.

КУРС писав, що у січні 2020 року Олег Вергеліс став керівником літературно-драматургічної частини Івано-Франківського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: