fbpx

Розширення "Буковеля" на Бистрицю загрожує екологічними проблемами для Франківська

Суспільство 18:39, 03.05, 2023

Розширення курорту “Буковель” на території біля села Бистриця може мати негативні наслідки для якості води в річці Бистриці, яку споживають франківці та мешканці інших населених пунктів Прикарпаття. Про це в ефірі ОТБ “Галичина” заявили колишні міські голови Івано-Франківська Віктор Анушкевичус і Богдан Борович.

Проанонсоване будівництво мегакурорту в Карпатах ризикує обернутися серйозною екологічною катастрофою, застерігають колишні очільники Івано-Франківська.

«У нас «Буковель» відомий. Мільйони прибутків, керівник Коломойський. Ми знаємо, що всьо добре. Вода по Пруту йде, ми знаємо, що колись воду пили – тепер не завжди купатися можуть. І тут раптом відкривається від того самого Коломойського другий напрямок: Бистрицю Надвірнянську знищити до кінця…» – зазначив Богдан Борович, який очолював Івано-Франківськ у 1994-1998 роках.

Свого колегу підтримав Віктор Анушкевичус, який був міським головою у 2006-2015 роках. Анушкевичус звернув увагу на проблему стоків з “Буковеля”, які забруднюють Прут.

«Тече то все з «Буковеля» не очищене. Якщо ми говоримо: Італія, Франція, – то там очисні споруди зроблені. Коли я почув про цей новий проєкт, ми у Ямниці зробили очисні споруди вартістю 7 млн євро – комплексна реконструкція очисних споруд. І вода з Івано-Франківська – ми після себе не гадимо… Вода після очистки прозора попадає в Бистрицю. Якщо Коломойський, який не може наїстися, побудує ще один такий проєкт з таким самим підходом, як по «Буковелю», то який зміст було будувати ті очисні і зберігати Бистрицю?» – риторично запитував в ефірі Анушкевичус.

«Івано-Франківська громада зацікавлена, бо річка проходить через нас, ми п’ємо цю воду, у Чернієві забір. Ми попадаємо теж, не тільки десь там вверху, воно (новий курорт, – ред.) по нас буде бити», – додав Анушкевичус.

Як писав КУРС, ТОВ “Буковель” збирається збудувати нові великі курорти в Івано-Франківській і Закарпатській областях – “Бистрицю” та “Турбат” – та об’єднати їх з “Буковелем”, створивши мегакурорт у Карпатах.

Екологи застерігають, що мегакурорт споживатиме величезний обсяг води й, відповідно, скидатиме стоки в карпатські річки.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: