fbpx

Сила фейсбука: через критику в соцмережах у ПНУ передумали будувати Хресну дорогу на Піп-Іван

Суспільство 13:53, 08.06, 2020
НА ФОТО: фото - Василь Фіцак

Керівництво Прикарпатського національного університету повідомляє, що відкладає на невизначений термін втілення ідеї про “найдовшу і найважчу хресну дорогу”, яка мала вести від підніжжя до вершини гори Піп-Іван Чорногірський.

Про це йдеться в заяві пресслужби ПНУ.

Нагадаємо, 5 травня університет повідомив про намір збудувати Хресну дорогу на Чорногору. Її назвали екуменічною, тобто такою, що має об’єднати різні християнські конфесії. Стації мали бути у вигляді камінних брил у зріст людини, а в них вмонтовані барельєфи з останніми моментами життя Ісуса Христа на його шляху до Голгофи. Барельєфи виготовили в Інституті мистецтв ПНУ. Відкрити Хресну дорогу планували 14 серпня.

Однак громадськість зустріла цю ініціативу зовсім не так, як сподівалися її автори. У соцмережах прокотився шквал критичних коментарів з вимогами не допустити втручання в ландшафт Чорногори. Громадський тиск змусив ПНУ поступитися.

“Зважаючи на дискусію у соцмережах, яку викликала ідея створення Хресної дороги на шляху до вершини гори Піп Іван Чорногірський (Попіван), і різнополюсність її оцінок, університет прийняв рішення після створення мистецької частини проєкту не переходити до наступного етапу його реалізації. Адже сама ідея проєкту має об’єднуюче значення, роблячи головний акцент на екуменізмі, формуванні поваги до Природи, яку подарував нам Творець, і розвитку туризму в регіоні. Тож інформуємо, що університет не розпочне інфраструктурну частину проєкту, поки не сформує серед громадськості розуміння глибини його мети”, – йдеться в заяві ПНУ.

В університеті запевняють, що цінують і розглядають Карпати як цілісну екосистему, виступають за її збереження, а також за сталий розвиток місцевих громад і регіону завдяки туризму.

“Ми вдячні всім небайдужим за дискусію, оскільки вона відкрила для нас нові проблеми, які потребують не емоцій чи одноразових акцій, а системної, клопіткої і багатолітньої роботи з метою збереження екосистем Карпат”, – пишуть автори заяви і оголошують, що розпочинають інформаційно-просвітницький проєкт, який сприятиме розвитку екосистем Карпат. Для початку це будуть відеокурси для туристів-початківців та науково-популярні ролики про Карпати і життя горян.

Головні новини Івано-Франківська і області в TELEGRAM

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: