fbpx

У Калуші проведуть онлайн-опитування щодо перейменування вулиць

Суспільство 19:18, 17.11, 2022

У Калуській громаді анонсують початок другого етапу роботи щодо перейменування вулиць.

Раніше спеціально уповноважена робоча група, до складу якої входили фахівці – історики та краєзнавці, депутати міської ради, активісти громади, визначили перелік вулиць, які за їхнім узгодженим висновком підлягають перейменуванню. Це 10 назв у місті Калуші: Глінки, Дружби, Іскри, Ломоносова, Менделєєва, Рилєєва, Пушкіна, Чайковського, Черняховського, Чехова. А в сільських населених пунктах відповідно: Боднарів – Гагаріна, Правди, Травнева; Вістова – 9 Травня; Мислів – Дружби, Ковпака; Пійло – Ковпака, Семанишина; Ріп’янка – 1 Травня; Студінка – Гастелло, Мічуріна, Севастопольська; Тужилів – 9 Травня, інформують у Калуській міськраді.

Перший заступник міського голови Мирослав Тихий провів робочу зустріч з науковими співробітниками КЗ «Музейно-виставковий центр» і працівниками структурних підрозділів виконавчого комітету.

Йшлося про вимоги законодавства щодо зміни назв вулиць. А нормативно-правові документи передбачають громадські обговорення щодо кожного конкретного топоніму.

На сьогодні складність полягає в тому, що на час військового стану така форма участі громади в прийнятті рішень як громадські обговорення – заборонена. А як вихід із ситуації Мирослав Тихий запропонував провести консультації з громадою на онлайн-платформах і поетапно.

В цьому контексті перший заступник дав доручення відповідальним особам напрацювати механізми попереднього опитування мешканців громади, збору пропозицій та безпосереднього обговорення варіантів назв вулиць тощо.

Почати публічний діалог з громадою щодо перейменування вулиць планують у першій декаді грудня.

Нагадаємо, раніше калушани підтримали петицію щодо перейменування вулиці Пушкіна на вулицю братів Бутусіних.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: