fbpx

Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу

Суспільство 19:19, 03.10, 2019

Тренування відбулося в рамках зборів із фахівцями пошуково-рятувальної та парашутно-десантної служб частин армійської авіації Сухопутних військ ЗСУ.

Стрибки здійснювали у максимально складних умовах: за сильного вітру — 12–14 метрів за секунду, купчастих хмар, із висоти 3500 метрів на майданчик приземлення на рівні, трохи вищому за 2 кілометри і з нижньою кромкою хмарності — 2300 метрів.

Що це означає? Фактично на цій висоті (2,3 км) парашутисти-рятувальники виринали з-за хмар, роздивлялися, де вони є й куди несе їх вітер. І найголовніше — мали трохи більше ніж 200 метрів (адже висота Говерли — 2061 метрів) або лічені секунди на ухвалення оптимального рішення: як і де їм краще приземлитися на вершині Українських Карпат.

Причому на горі їх ніхто не зустрічав. Тобто, як кажуть парашутисти, майданчик приземлення був непідготовлений. Усе відбувалося так, немов рятувальники здійснюють справжню операцію із порятунку і стрибають туди, звідки надійшов тривожний сигнал. Що називається, наосліп.

Після стрибка парашутистів над горою завис і гелікоптер. Кількахвилинне приземлення на вершині, умовна евакуація потерпілого, і знову — в небо, описує стрибок в рамках відпрацювання рятувальної операції АрміяInform

Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 1
Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 3
Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 5
Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 7

“До цього збору з авіаційними рятувальниками залучили і колег з Повітряних Сил, військово-морської авіації, Сил спеціальних операцій та Десантно-штурмових військ. Так ми максимально відпрацьовуємо питання роботи рятувальних підрозділів у гірській місцевості”, — зазначив тимчасовий виконувач обов’язків начальника пошуково-рятувальної служби армійської авіації командування Сухопутних військ ЗСУ підполковник Дмитро Обуховський.

“Складність будь-якого стрибка на вершину гори полягає в тому, що там вітер як горизонтальний, так і вертикальний. Різні потоки повітря змішуються, й важко спрогнозувати, чи він тебе піднесе, чи накриє. Мій парашут на останніх десяти метрах практично склало. І останні 6 метрів я фактично падав, — поділився враженнями про стрибок на Говерлу начальник пошуково-рятувальної і парашутно-десантної служби бригади тактичної авіації майор Сергій Голуб. — Такі стрибки, за такого вітру й умов приземлення, ми називаємо «на межі можливого». Радий, що вдалося це зробити!”

Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 9
Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 11
Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 13
Вперше військові рятувальники стрибнули з парашутом на Говерлу 15

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter  лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: