У сучасному містобудуванні все більшого значення набуває ландшафтний дизайн ─ мистецтво створення комфортного, естетично привабливого та екологічного простору. Вдале облаштування прибудинкової території, де кожен елемент ─ від доріжок до озеленення ─ продуманий до дрібниць, не лише додає затишку, а й підкреслює архітектурні особливості житлового комплексу. У Франківську сучасні підходи до ландшафтного дизайну активно впроваджує будівельна компанія «Ярковиця». Її проєкти, як-от ЖК “Опришівська слобода“, ─ це яскравий приклад того, як можна поєднати естетику, функціональність та турботу про довкілля.
«Опришівська слобода» – це продуманий і комфортний простір
Вже багато років будівельна компанія «Ярковиця» працює над створенням комфортного середовища для мешканців своїх житлових комплексів. Представниця компанії Анастасія Яцишин каже, нині важливо вивести людей з квартир на громадський простір, заохотити їх до спілкування, активного способу життя та відпочинку на свіжому повітрі. А це неможливо зробити без створення комфортного пішохідного простору.

Тому при будівництві ЖК «Опришівська слобода» в Івано-Франківську акцент зробили на місцях відпочинку та ігрових зонах, які розмістили вздовж центральної пішохідної алеї.
«Дитячі, спортивні та відпочинкові майданчики розміщені на певній відстані один від одного, аби не створювати додаткового шумового навантаження», ─ пояснює Анастасія Яцишин.
Для зонування території використали екологічно чисті матеріали, а всі елементи зроблені в одному стилі.

«Ігрові зони не лише вдало інтегровані в природний ландшафт, а й розраховані на дітей різних вікових груп. Є окремі простори для найменших з безпечними гойдалками та низькими конструкціями для лазіння. Для старших дітей встановили складніші ігрові елементи та інтерактивні майданчики», ─ розповіла представниця компанії.

Якщо ж говорити про «Ярко Центр», то жвавий пішохідний потік мають забезпечити гармонійно поєднані житлові і комерційні зони.
«Комфортні бульвари та пішохідні зони не лише сприяють розвитку бізнесу, а й забезпечують комфорт мешканцям. Бо ж будь-яку послугу, від харчування до спорту й відпочинку, можна отримати в межах житлового комплексу. Варто лише вийти з дому», ─ каже Анастасія Яцишин.

Затишку та естетичної привабливості також додадуть вуличні меблі та інсталяція.
Філософія озеленення ЖК «Оприщівська слобода»
Центральне місце в концепції озеленення території житлових комплексів «Ярковиці» посідають дерева. За словами Анастасії Яцишин, передусім йдеться про збереження вже існуючих дерев.

«Якщо на ділянці є дерева, які не в аварійному стані і не заважають будівництву, ми їх зберігаємо. Адже дерева забезпечують природну тінь та створюють відчуття обжитого простору, ─ говорить представниця «Ярковиці». ─ У випадках, коли таких дерев немає, як це було при будівництві «Опришівської слободи», здійснюється висадка нових, вже достатньо високих дерев ─ вздовж пішохідних алей. Хоча спочатку вони можуть не давати густої тіні, з часом розростуться та стануть повноцінними елементами ландшафту».

Окрему увагу приділено добору видів: використовують дерева з низьким рівнем алергенності, які гармонійно вписуються в архітектуру комплексу та не створюють дискомфорту для жителів.
«Попри приємний аромат лип, компанія свідомо від них відмовляється через алергічні реакції у деяких людей, ─ пояснює Анастасія Яцишин. ─ Також вже не використовуємо каштани. На жаль, ці дерева вражають шкідники і вони стають менш привабливими».

Аби продовжити період цвітіння, девелопер вирішив поєднати породи дерев та кущів, які квітнуть у різні періоди весни – від квітня до кінця травня. Таке поєднання забезпечує естетичну привабливість пішохідних зон впродовж року.

Практичні рішення «Ярковиці»
Створюючи комфортне, естетично привабливе й екологічно збалансоване середовище, в компанії «Ярковиця» вирішили відмовитись від шаблонної концепції «ідеального газону» з коротко підстриженою травою. Натомість обирають різнорівневі композиції з декоративних трав, чагарників і багаторічників. Такий стиль природного озеленення не лише додає простору індивідуальності, а й краще адаптований до змін клімату.

«Одним з практичних рішень стала організація зон для відведення дощової води, ─ каже Анастасія Яцишин. ─ Каналізаційні системи часто не справляються з надмірною кількістю опадів. Тому, аби уникнути підтоплень, ми застосовуємо систему природного дренажу. Тобто занижуємо рівень газонів і зелених зон відносно тротуарів і доріг, аби вода стікала з твердих поверхонь на траву й поглиналася ґрунтом».

А на випадок спекотного та посушливого літа планується впровадження систем автоматичного зрошення газонів.
«Практика показала, що під палючим сонцем навіть найстійкіші види трав втрачають привабливість та жовтіють вже в середині літа. Для вирішення цієї проблеми в нових проєктах планується впровадження системи поливу, ─ говорить представниця компанії. ─ Вартість такої системи є відносно невисокою, але її впровадження дозволить підтримувати зелений та доглянутий вигляд газонів навіть у найспекотніші періоди».
📌 Сьогодні триває будівництво другої черги містечка “Опришівська слобода”. Стежити за будівництвом та бути в курсі всіх пропозицій можна:
- на сайті ЖК “Опришівська слобода”
- на сторінці “Опришівська слобода” у фейсбуці
- 095-778-8-009
- 067-778-8-009
Читайте також:
- Комфорт, безпека та екологічність: особливості просторового планування ЖК “Опришівська слобода”
- Як живеться в «Опришівській слободі»: розповідає Сергій Шрам
- Новий центр ділового життя Івано-Франківська: які можливості відкриваються для бізнесу
- Нова “Опришівська слобода”: як будують другу чергу містечка