4 січня Апеляційний суд розпочав розгляд скарги Василя Скиданчука на вирок Івано-Франківського міського суду, який визнав його винним у адміністративному корупційному правопорушенні.
У своїй апеляційній скарзі Василь Скиданчук стверджує, що постанова міського суду ухвалена незаконно, оскільки в КП "ЄРЦ" (згодом – МІУК) він не був наділений організаційно-розпорядчими чи адміністративно-господарськими функціями і не є особою, на яку поширюється дія ЗУ "Про запобігання корупції".
За словами захисника Скиданчука Михайла Жиляка, його підзахисний не є суб'єктом правопорушення і у його діях немає конфлікту інтересів. На його думку, при винесенні рішення суд першої інстанції не взяв це до уваги.
Прокурор заперечив проти задоволення скарги і наполіг, що рішення суду першої інстанції є законним.
Прокуратура вважає, що Скиданчук, який був співзасновником фірми-підрядника "ЄРЦ" і сам від "ЄРЦ" підписував акти виконаних робіт для власної фірми, був посадовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими функціями.
"Однозначно переконаний, що у діях Скиданчука є склад правопорушення і він повинен був повідомити керівника про реальний конфлікт інтересів", – зазначив прокурор.
На запитання судді, чому Скиданчук не повідомив керівника "ЄРЦ" про можливий конфлікт інтересів, той відповів, що не вважає, що такий конфлікт мав місце.
Після цього у суді була оголошена перерва до 13 січня.
На сьогоднішньому засіданні cуд вирішив, що апеляційна скарга депутата Василя Скиданчука не підлягає задоволенню, і залишив у силі постанову Івано-Франківського міського суду.
Раніше Апеляційний суд залишив у силі рішення міського суду про визнання винним у корупційному правопорушенні іншого депутата-"свободівця", колишнього інженера ЄРЦ Віктора Синишина.
Нагадаємо, Синишин та Скиданчук, які були інженерами комунального підприємства "Єдиний розрахунковий центр" (зараз КП "Муніципальна інвестиційна управляюча компанія"), заснували підприємства "Станіслав ІВ" і "Галичина ІВ", які отримували підряди в ЄРЦ.
Зокрема, Синишин донедавна був у співзасновниках ТОВ "Станіслав ІВ", а Скиданчук – ТОВ "Галичина ІВ". Після того, як КУРС оприлюднив цю інформацію, імена інженерів МІУК у державному реєстрі зникли зі списку засновників цих підприємств.
Прокуратура встановила, що "МІУК" уклала з цими фірмами більш як 40 договорів на понад 600 тисяч гривень з проведення ремонтних робіт. При цьому інженери комунального підприємства Віктор Синишин та Василь Скиданчук і контролювали виконання робіт від комунального підприємства, і були засновниками фірм, які отримали підряди.