понеділок, 18 березня

Газовидобувні компанії Прикарпаття сплатили майже 78 млн грн податку на доходи цього року

Протягом останніх двох років на Прикарпатті вперше за кілька десятиліть стабілізувалася робота видобувної галузі. Видобуток газу зріс удвічі, відповідно збільшилися й податкові надходження.

Цього року суб’єкти підприємницької діяльності, які займаються видобуванням природного газу і перебувають на обліку в ГУ ДФС в Івано-Франківській області, станом на 1 жовтня сплатили до зведеного бюджету 77,8 млн грн податку на доходи з фізичних осіб. З них у місцеві бюджети надійшло 46,7 млн грн.

Зокрема:

"Нафтогазовий комплекс займає одне з провідних місць серед галузей господарства області. Видобування вуглеводнів у 2018 році здійснювалося на території 10 адміністративно-територіальних одиниць: Богородчанського, Долинського, Калуського, Коломийського, Косівського, Надвірнянського, Рожнятівського, Снятинського районів та міст Болехова і Яремче, – пояснює директорка департаменту економічного розвитку, промисловості та інфраструктури Івано-Франківської облдержадміністрації Жання Табанець. – Понад 99% видобутку нафти, близько 60% видобутку газу та близько 70% видобутку конденсату на території області припадає на структурні підрозділи ПАТ "Укрнафта" (НГВУ "Надвірнанафтогаз" та НГВУ "Долинанафтогаз") і ТОВ "СП "УКРКАРПАТОЙЛ ЛТД".

За дев’ять місяців цього року, зазначає Табанець, на території Прикарпаття видобуто 263,6 тис. тонн нафти та 82,3 млн м. куб. природного газу. Станом на 1 жовтня підприємства паливно-енергетичного комплексу сплатили до бюджетів усіх рівнів 2,7 млрд грн, що на 18,3% більше, ніж за дев’ять місяців 2017 року, в тому числі до місцевого бюджету 2,05 млрд грн – це у 4,5 рази більше за попередній період минулого року. Крім того, цього року за користування надрами для видобування нафти, газу сплачено рентної плати 1,94 млрд грн, що на 21,3% більше за відповідний періоду минулого року.

"Однак не врегульованим на державному рівні залишається питання щодо сплати підприємствами ПАТ "Укрнафта" податку з доходів фізичних осіб (ПДФО) за місцем знаходження (розташування) власних або орендованих приміщень (здійснення виробничої діяльності), а не за місцем реєстрації. Вирішення цього питання забезпечить збільшення надходжень до місцевих бюджетів, що дасть можливість покращити соціально-економічний розвиток громад і реалізувати низку соціальних та інфраструктурних проектів", – підсумовує Жанна Табанець.

Прикарпаття багате на поклади нафти та газу. Згідно з дослідженням Ініціативи прозорості видобувних галузей, надра області містять понад 32 млрд м³ газу й 1,4 млрд м³ газового конденсату. Нині на Прикарпатті працюють АТ "Укргазвидобування", Burisma Group, "Західнадрасервіс", словацька фірма NAFTA, канадійська Cub Energy, нідерландська Arawak Energy та інші газовидобувні компанії.

Підписуйтеся на КУРС у Telegram та Twitter - лише найцікавіші і найважливіші новини Івано-Франківська і області!

КОМЕНТУВАТИ