fbpx

Книга року ВВС-2016: на літературну премію претендують чотири прикарпатські письменники

Культура 17:01, 18.10, 2016

ВВС Україна оприлюднила Довгі списки літературної премії Книга року ВВС-2016 та Дитяча Книга року ВВС-2016, яка проводиться у партнерстві з Культурною програмою Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

"Довгі списки" формувала редакція ВВС Україна.

До Довгого списку премії Книга року ВВС-2016 увійшли 14 видань, серед них три книги, авторами яких є письменники з Івано-Франківщини:

  • Катерина Бабкіна. Щасливі голі люди. – Чернівці: Meridian Czernowitz, Книги – ХХІ, 2016.
  • Мирослав Лаюк. Баборня. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
  • Таня Малярчук. Забуття. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016

Нагадаємо, днями в іванофранківській книгарні "Є" Тетяна Малярчук презентувала новий роман "Забуття". В романі переплітаються дві сюжетні лінії – історична та сучасна. Віденська історія українського політика і мислителя В’ячеслава Липинського та жінки з теперішнього, яка, відкриваючи його історію та через неї відкриваючи забуту частину історії своєї країни, проходить самоідентифікацію та знаходить зв’язки між подіями минулого і теперішніми.

КУРС також писав про вихід книжки Мирослава Лаюка "Баборня", яку Тарас Прохасько охарактеризував як "…жахливий, страшний, безжальний, а тому й чудесний роман".

Як повідомляв КУРС, у квітні цьго року Катерина Бабкіна представила свою книгу "Щасливі голі люди" в Івано-Франківську. Вона розповіла, що у книзі йдеться про травматичний досвід кількох поколінь українців, які пережили Радянський Союз та непрості часи становлення нової країни.

До Довгого списку премії Дитяча Книга року ВВС-2016 увійшли 13 видань, серед них два, що їх написали франківці:

  • Софія Андрухович, Мар’яна Прохасько. Сузір’я курки. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2016.
  • Катерина Бабкіна. Шапочка і Кит. – Львів: Видавництво Старого Лева, 2015.

КУРС анонсував першу спільну книжку Софії Андрухович і Мар'яни Прохасько. Герої книги списані і змальовані з реальних людей. Роль головної героїні Марії "зіграла" мешканка Криворівні Василина Зеленчук, а дівчинки Орисі – дочка франківчанки Рити Женчук, подруги однієї з авторок.

Читайте також: "Мені дуже хочеться, щоби діти не лишалися в боротьбі з раком на самоті", – Катерина Бабкіна презентувала у Франківську свою дитячу книжку "Шапочка і кит"

В журі премії Книга року ВВС-2016 працювали: Віра Агеєва, професор, Національний університет Києво-Могилянська академія; Ольга Герасим’юк, журналіст; Андрій Курков, письменник; Світлана Пиркало, письменник, Радник з питань культури ЄБРР; Марта Шокало, випусковий редактор ВВС Україна.

Переможець у кожній номінації отримає грошову премію у розмірі гривневого еквіваленту £1,000.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: