У форматі запитання – відповіді відбулася в обласній адміністрації зустріч міністра з освітянами Прикарпаття.
До Лілії Гриневич звернувся представник ПТУ-14 з міста Коломиї. Він поскаржився на захворюваність серед учнів – сколіоз, або викривлення хребта, в старших класах має третина школярів. Така статистика медиків Івано-Франківщини. Викладач пов'язав сколіоз із тяжкими портфелями. За його словами, шкільний рюкзак 7-класника важить близько 8 кг, а другокласник щодня носить на плечах 3 кг підручників. Освітянин поцікавився у міністра, чи не можна якось розвантажити школярів.
Лілія Гриневич порадила три способи, як це зробити.
Перше – не носити всі підручники, а ділитися з сусідом по парті. Втім, це не інноваційна технологія, зазначила міністр. Так само, як і використання планшетів замість підручників на уроках. Це другий спосіб.
"Ми вже реалізуємо проект, який розвантажить портфелі школярів, – повідомила Гриневич. – Зараз друкуються підручники для 9 класу. Ми зобов'язали видавців віддавати ПДФ-файли з можливістю багаторазового скачування. Тож школярі зможуть їх використовувати, щоправда, без мультимедійних додатків. Але цього цілком достатньо, щоби відкрити потрібну сторінку на уроці в школі", – вважає міністр.
Інноваційний – третій спосіб. Щоправда, його запровадять з 2019 року і спочатку лише для 1-го класу.
"В початковій школі запроваджується новий стандарт навчання з інтегрованим підходом. Тож підручники будуть лише на чверть – будуть друкуватися підручники, де будуть усі предмети, для навчання впродовж трьох місяців. Після цього будуть інші підручники – знов на три місяці. Опрацюємо цей досвід і почнемо запроваджувати підручники за інтегрованою системою освіти для старших класів", – пояснила, як працюватимуть нововведення, Лілія Гриневич.
Нагадаємо, в Франківську міністр відвідала природничо-математичний ліцей, куди передали комплект навчального приладдя.
Серед іншого міністр зачепила проблему репетиторства в школах.
Читайте також: Сьогоднішніх дітей не можна вчити так, як 10 років тому, – міністр готова "просіяти" вчителів-початківців