Відповідне повідомлення про плановану діяльність з’явилося в Єдиному реєстрі оцінки впливу на довкілля.
Будівництво оціночно-експлуатаційної свердловини №17 планується у межах Гуцулівського газового родовища. Максимальна глибина свердловини – 850 м. Її будуть бурити роторним способом за допомогою бурових верстатів з дизельним приводом. Свердловина буде давати 8-9 тис. куб. м газу на добу.
Читайте також: Як бурять газові свердловини на Прикарпатті: скільки вкладають і чим ризикують інвестори
Гуцулівське газове родовище розташоване на території Коломийського та Косівського районів Івано-Франківської області. Площа ліцензійної ділянки становить 58,12 км кв., самого родовища – 6,8 км кв.
Тривалість буріння свердловини – 56 діб. Сюди входять будівельно-монтажні роботи, демонтажні роботи, підготовчі роботи до буріння, буріння та кріплення, випробування. Санітарно-захисна зона для таких робіт – 500 м.
Як писав КУРС, Гуцулівське родовище відкрили наприкінці 2005 року. Значні запаси газу на території сільради дали надію на соціально-економічний розвиток. Компанія "Надрагаз", яка працює на Гуцулівському родовищі, входить до складу міжнародної енергетичної групи Burisma Group.
За словами голови сільської ради Романа Яремійчука, за допомогою ТОВ "Надрагаз" вдалося газифікувати всі п’ять сіл, що входять до сільської ради, провести центральний газопровід і частково вуличні.
Читайте також: 10 фактів про карпатський газ
З 2012 року підприємство бере активну участь у соціально-економічному розвитку села. За цей час газовики помогли відремонтувати два будинки культури в Трачі і Коростах, поміняли на енергоощадні вікна у школі в Трачі, закупили комп’ютери. Також підприємство виділило 300 тис. грн на ремонт дороги у Кривобродах.