fbpx

У Франківській міськраді створили групу з питань рівних прав жінок і чоловіків. ОНОВЛЕНО

Політика 16:34, 08.07, 2021
НА ФОТО: Юрій Лозяк, Мар'яна Вершиніна і Олексій Петечел

На сьогоднішній сесії Івано-Франківської міської ради оголосили про створення депутатської групи з питань рівних прав і можливостей жінок і чоловіків, яка займатиметься гендерною проблематикою. Ініціаторкою створення групи стала депутатка від “Європейської солідарності” Мар’яна Вершиніна.

Попередньо планувалося, що у групі буде 5 депутатів: Мар’яна Вершиніна, Олексій Петечел, Юрій Лозяк, Сергій Палійчук, Микола Ковальчук – усі від “Європейської солідарності”. Однак секретар міськради Віктор Синишин нагадав, що за регламентом для групи потрібно 7 обранців. Тоді включився міський голова Руслан Марцінків і несподівано запропонував вписати ще двох з “ЄС” – Степана Руднянина і Володимира Фецича, викликавши смішки в залі.

“Стьоп, ти шо, не хочеш в групу? Всьо, давайте… Та хоч 100 груп створіть, аби працювати”, – насмішкувато прокоментував ініціативу Руслан Марцінків. Однопартійці Марцінківа зі “Свободи” долучитися до “гендерної” групи відмовилися.

Головою депутатської групи стала Мар’яна Вершиніна. У коментарі для КУРСу вона пояснила, що пріоритетними питаннями для групи будуть розвиток безбар’єрного публічного простору, дружнього до сімей з дітьми та маломобільних груп населення, запобігання домашньому насильству, зменшення різниці між чоловіками і жінками в оплаті праці, запровадження в Івано-Франківську гендерно орієнтованого бюджетування тощо. Також учасники групи планують створити міську програму розвитку жіночого підприємництва і добитися її ухвалення міською радою.

“На минулій позачерговій сесії депутати міськради підтримали проєкт рішення про створення притулку для осіб, які постраждали від домашнього насильства за ознакою статі, та внесення змін до Положення про будинок нічного перебування. Завдяки цьому рішенню 30 червня Кабінет Міністрів України затвердив розподіл обсягу субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на створення мережі спеціалізованих служб підтримки осіб, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, у 2021 році. Зі всієї Івано-Франківської області фінансування отримали наша ОТГ та Калуська міська територіальна громада”, – зазначила депутатка.

Мар’яна Вершиніна додала, що група забезпечить депутатський моніторинг використання субвенції та буде відслідковувати призначення субвенції на наступний рік. Також є можливість залучати грантові кошти, зазначила вона.

“Так, з метою облаштування кризової кімнати у Франківській громаді доцільно докласти зусиль, щоб скористатися пропозицію гранту від Фонду ООН в галузі народонаселення, адже така можливість випадає рідко. Цю важливу роботу потрібно продовжувати, і саме депутатська група “Рівні можливості” має це робити”, – вважає Вершиніна.

Додамо, у ВРУ створене міжфракційне об’єднання «Рівні можливості». За прикладом парламенту депутатські групи з питань рівних прав і можливостей жінок і чоловіків утворюються в місцевих радах. За словами Мар’яни Вершиніної, вже є близько 100 представників такої мережі по всій Україні і вона стрімко розростається.

ДОПОВНЕННЯ: Згодом Степан Руднянин і Володимир Фецич повідомили КУРСу, що заперечили проти включення їх у групу з ініціативи міського голови. Депутат Руднянин зазначив, що такі дії є порушенням регламенту і вступ у депутатську групу – це особисте рішення кожного, і воно не може прийматися будь-ким іншим. Відтак, у групі всього є 5 обранців.

Нагадаємо, що Івано-Франківська міська рада у своїх заявах і зверненнях неодноразово засуджувала “гендерну ідеологію” і “пропаганду гомосексуалізму” як чинники, що підривають традиційні цінності й інститут сім’ї. Так, у серпні минулого року Франківська міськрада вимагала запровадити адмінвідповідальність за пропаганду гомосексуалізму. У грудні 2017 року міськрада прийняла звернення до керівництва держави з вимогою законодавчо заборонити пропаганду гомосексуалізму в країні та захистити традиційну сім’ю. Звернення тоді викликало насмішки та обурення у користувачів соцмереж, на нього відреагували відомі громадські діячі, правозахисники, політики.

Головні новини Івано-Франківська і області у Телеграм

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl + Enter
Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: